| UnNestiutor a întrebat:

Colegii mei ma resping.sunt intr-a 9a.am o prietena buna(colega de banca) si atat. offf.toti au grupuri si grupulete, iar eu sunt pe dinafara. ce sa fac? ma doare inimaaa.sunt suparata.nu stiu ce sa fac.am impresia ca nimeni nu ma baga in seama.
nu vreau sa fiu laudaroasa, dar se poate sa fie invidiosi pe situatia mea referitoare la note? ca le am pe cele mai mari si am multe calitati. off, nu stiu ce sa mai cred. ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

In primul rand, nu te mai lauda, asta e chiar respingator (scuze daca e jignitor) si nu te crede tu superioara din cauza notelor. Intr-o clasa in care exista grupuri si grupulete e clar ca nu exista colectivul acela unit care ar trebui sa fie in clasa si deci, cei care nu fac parte dintr-un grup sunt respinsi de membrii acestuia (desigur nu mereu), cel mai dificil este sa te impaci cu toata lumea, tu si colega ta ar trebui sa alegeti un grupulet din care sa faceti si voi parte.

| ThatsTheSpirit a răspuns:

Dacă într-adevăr nu ai pe nimeni în clasa ta decât pe colega ta de bancă, ai putea să îţi cauţi prieteni prin alte clase. happy