| lola_2540 a întrebat:

Colegii si colegele mele cred ca sunt o ciudata.Eu nu ma dau pe la toti baietii care imi ies in cale, nu umblu pe tot feluri de situri cu prostii, si in timpul liber stau si pictez, in loc sa ies pe afara sau sa stau pe messs, la pc.si in timpul scolii invat, nu ma scuz la fiecare ora(care a devenit o moda la mine in clasa) ca am fost plecata sau nu am avut timp. Voi ce credeti? Chiar sunt o ciudata? Am si prieteni(adevarati) care admira ceea ce fac, si le sunt draga pentru ca sunt mereu eu, nu copii pe nimeni. astept pareri

16 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Postarile astea sunt ca o oaza in desertwinking
Parca imi era dor sa mai citesc si de alea bunetongueMai sunt si fete ca lumea in ziua. Din fericire.Parerea mea e sa ramai exact asa cum esti.Nu trebuie sa fii la fel. Celebrate originality!whistling

| JustMe a răspuns:

Nu esti o ciudatawinking Iar daca ai prieteni adevarati, nu ar trebui sa iti pese de ce spun ceilalti.

| Emma a răspuns:

Nu`i lua in seama, fii u insuti si fa ce ti place mai mult
Nu suntem toti la fel.adica daca ei au alte preocupari nu inseamna ca trebuie sa le ai si u!
Explica`le astea. daca nu accepta inseamna ca nu ti sunt prietenisad
Gasesete niste persoane care sa te accepte asa cum estiwinking
Bafta:*

| Maya. a răspuns:

Mi se pare foarte bine ca nu te lasi influentata.si nu,. nu esti o ciudata. Dar hey, viata e frumoasa.mai poti sa iesi si pe afara, sau poti sa nu inveti o lectie la istorie doar pentru ca ai iesit si tu putin sa te plimbi.viata nu sta numai in scoala.nu zic ca nu e bine ca inveti, dar bucura`te si de altceva.

| gynutza_5762 a răspuns:

Nu esti deloc ciudata. ceea ce fac ceilalti nu este mai deloc folositor. uh faci ceea ce te inspira iar cei care stiu sa te aprecieze sunt niste persoane deosebite la fel ca si tine. sa fii original si sa nu faci ceea ce fac altii este un lucru rar intalnit in zilele de astazi. nu esti DELOK CIUDATA. ba din contra esti minunata si ba chiar deosebita. daca nu te va ajuta nici un raspuns al utilizatorilor TPU sa-ti dai cu seama ca esti deosebita si minunata, cu toate ca noi credem asta, incearca sa stai de vorba cu psihologul scolii voastre.

sper sa depasesti vorbele celorlalti si sa fii increzatoare si sa ramai mereu originala si la fel de minunata ca pana acum. si ink ceva care eu cred ca ti-ar spune orice utilizator TPU care-ti va citi intrebarea " avem incredere in tine nu numai ca iti vei da cu seama ca esti deosebita, dar si ca-i vei face si pe ceilalti care te critik de acest lucru ptrintr-un singur mod, crede si tu asta; fii happy si nu te maigandi la vorbele celorlalti care nu au ce face decat sa dea din gura "

inca o data as vrea sa-ti spun ca eu mi-as dori o prietena ca tine care la originalitate sa fie pe primul loc SUCCES in continuare la a fi mereu aceeasi TU si cat mai multi prieteni care sa-si dea cu seama ca esti o persoana fffffffff minunata.

| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a răspuns:

Mi-as dori sa am o asemenea prietena as avea ce sa invat de la tine si mi-ar trebui sa ma inveti depsre tupeul cu baietii ca eu sunt tare timidahee heeesti o fata deosebita de noi in felul bun al cuvantului happyte apreciez si sa nu te schimbi niciodata! Fi TU!:Xcum esti si acumhappyte pup!

| RUMBURAK a răspuns:

Katty felicitari.nu traiesti in lumea asta de plastic si fake-uri care ne inconjoara.nu te lasa robita de superficialitate.pentru mine ei sunt ciudati care au uitat sa aprecieze lucrurile adevarate in viata.cand au sa-si dea seama ca fug dupa iluzi s-ar putea sa fie tarziu. iar multe zile, luni, ani din viata traiti artificial si departe de valorile adevarate ale vieti. felicitari asadar pentru ca esti asa.

| mary123 a răspuns:

Nu, nu cred ca esti o ciudata. Dar parerea mea este ca ar trebui sa nu0i bagi in seama. Nu merita sa te consumi pentru asemenea persoane. Atata timp cat ai prietenii tai care te inteleg, nu le d atentie celorlalti. Cred ca esti constienta ca iti va folosi mai tariu faptul ca inveti. ei probabil cred ca nu are nicio importanta, insa tie iti va merge mai bine, deoarece inevti acum...

Nu lua in seama rautatile celorlalti
:*:*:*

| Anonim_4683 a răspuns:

Si eu pictezhee hee dar mai si plec de la ore. Nu trebuie sa faci si tu ce fac ele ca sa nu mai fi "o ciudata". Sunt ele ciudate ca sunt la fel. Incearca totusi sa nu te izolezi asa, e bine sa stii cum sa te recreezi si sa inveti si altele, dar nu uita ca anii acestia nu se mai intorc. Traieste`ti copilaria, iesi afara distreaza`te, fa lucruri nebunesti, dar nu exagera. Cati ani ai Katty?

Poti sa mergi de ex. cu parintii la "iarba verde"/"picnic" si mai iei si o prietena sau o verisoara cu tine.

Continua sa pictezi orice lucru neinsemnat, daca ai talent iti va folosi mai tarziu. [poti sa mergi la fac. de arhitectura, doar ca iti mai trebuie si ceva mate si fizica. In ziua de azi multe calcule se fac pe calculator, deci nu iti face probleme]

- inscriete la un club de desen. Si eu am fost dar m`am lasat din cauza ca avea mult de invatat si faceam si dansuri big grin

Bafta :*:*

| Tomy_3330 a răspuns:

Nu esti deloc o ciudata. Dupa parerea mea, iti place linistea, calmul si se pare ca nu esti deloc superficiala.Iti place siguranta.Este bine ca ai prieteni adevarati, care te apreciaza cu adevarat si te inteleg.Nu trebuie sa iti pierzi timpul cu colegii tai care nu inteleg cum este un copil bun.Lasa-i in pace, sa zica ce vor ei, vrand sa te faca sa te simti prost. Ignora persoanele acelea imbecile!

| Addah a răspuns:

Originalitatea este un atu important. Trebuie sa fii tu cea adevarata, sa nu te schimbi din cauza unor barfe. Nu merita. Daca iti place sa pictezi mai mult decat sa stai pe mess, este ceva de bine, de fapt cam tot ce ai descris tu acolo, te dau exemplu de un copil model. Nu incerca sa te schimbi.winking

| denisadeny12 a răspuns:

Nu te schimba! nu pentru ca asa vor colegii tai! am o propunere pentru tine : sa fi o zi asa cum vor colegii tai, pun pariu ca o sa te creada si mai ciudata apoi cand vei fi iar tu nu te vor mai deranja pentru ca isi vor da seama ca te plac asa cum esti

| Kyrukai a răspuns:

Daca ai prieteni care te apreciaza pentru ceea ce esti, cum esti, tu ce crezi are rost sa asculti parerea acestora care zic ca esti ciudata? Conteaza parerea celor care tin la tine si tu la ei nu a lor. Si in plus e vorba aia: "voi radeti de mine ca sunt diferit, eu rad de voi ca sunteti toti la fel". Fa ceea ce iti place si ceea ce te face sa te simti bine si in largul tau nu asculta pareri neavenite, pentru ca lumea indiferent de ceea ce faci sau cum faci, gaseste ceva rau de spus. Multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti ciudata.Doar ca nu esti superficiala, iti place sa faci alte lucruri mult mai folositoare, nu esti ca ei.Acum a devenit o moda sa faci ceea ce fac si altii, sa iti schimbi partenerii ca pe sosete, sa ai un iubit doar pentru ca si prietena cea mai buna are, sa te machiezi excesiv si tot asa.Ai spus ca ai si prieteni adevarati care admira ceea ce faci si te apreciaza.De fapt asta conteaza cu adevarat.De ce te-ar interesa ce spun niste copii care se pierd in detalii si ignora lucrurile cu adevarat importante? Ramai asa cum esti, nu te schimba de dragul "turmei". Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti ciudata si eu sunt mai la fel e bine ca pictezi faci ce vrei tu nu ce vor ei

| Baciu_Daniel_1998 a răspuns:

Nu esti ciudata, ceea ce esti tu este adevaratul sens a cuvantului normal.Sa nu crezi ca tu esti ciudata ci ceilalti sunt neintelegatori cu asemenea persoane.Si eu sunt considerat ciudat si gay pentru ca nu ma ocup cu curvasareala,sunt fan anime si mult timp il petrec in casa la filme sau pe photoshop, dar desi in fiecare zi colegii rad de mine, eu m-am obisnuit, si nu-mi pasa ce zic, imi place cum sunt eu.Ti-am dat un exemplu.Ramai la fel si ignorai si ca sai oftici gaseste alte persoane care au probleme asemanatoare ca sa va compensati.