| anonim_4396 a întrebat:

Considerați ca este un păcat sa le dati teme colegilor voștri?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Este pacat ca nu sunt in stare si ei sa invete ceva

| sammie a răspuns:

Hai să-ți spun o chestie. Gândește-te că vii de la un antrenament de basket sau handbal sau tenis etc, și ești foarte obosit, ai avut treabă toată ziua și n-ai avut timp de teme. Să zicem că vrei să dai la liceul sportiv. Vii acasă și te gândești să întrebi un coleg dacă poate să-ți de-a teme, iar din păcate colegii nu vor. Cum te-ai simții? Dacă ai colegi d-ăștia în clasă faci bine dacă le dai temele.
Acum dacă vorbim de colegii ăia care stau toată ziua pe telefon și le e lene să-și facă temele ar trebui să le zici frumos '' Scuze dar nu pot, am treabă. '' Îți mai spun o chestie. Nu încerca să dai cu seen că după aceea prind ură pe tine și cine știe cu ce palmă te trezești. Pur și simplu le răspunzi frumos și gata.winking

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Dacă le dai mereu temele= nu o sa le rămână nimic în cap, se folosesc de munca ta, profesorul cunoaște nivelul lor deci se observa, o sa te folosească doar pentru teme, știi vorba aia " cine e bun, e luat de prost".

| TheMusicBoy a răspuns:

Orice tip de darnicie este rasplatita de Dumnezeu in rai. Daruirea temei tale celor mai saraci cu duhu ( prosti) este o fapta egala cu cele ale sfintei Filoftea mai ales daca se prinde profa si va sanctioneaza pe amandoi