| croissant a întrebat:

Conteaza daca lucrezi in mall sau intr-un cabinet veterinar sau oriunde in alta parte atata timp cat este un job cinstit? Va alegeti iubit(a) in functie de ce meserie are?

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Anumite meserii atrag un anumit fel de oameni. De exemplu cei care lucreaza in IT te astepti sa fie calmi si cu multa rabdare. Un artist te astepti sa aiba un sti de viata mai boem. Nu imi aleg iubitul in functie de meserie dar in general evit personalul medical (medici, asistenta, fizioterapeut, etc) fiindca eu sunt medic si nu vreau sa facem diagnostic diferential in timpul cinei romantice sau sa vin acasa si sa ma intimpine cu "Bine ai venit, cati pacienti ti-au murit azi?" (din cauza specializarii mele din pacate se intampla foarte des). Iubitul bunicii mele (au amadoi 70 de ani, e foarte dragut) e din domeniul militar (pensionat, desigur) si e genul de persoana care se trezeste in fiecare zi la 7 dimineata si stie exact ce face si la ce ora pana cand se pune inapoi in pat seara. Nu cred ca sunt toti chiar asa dar el e singur ul pe care il cunosc.

37 răspunsuri:
| blackno1 a răspuns (pentru blackno1):

Dar ii aleg dupa intelect

| GabiDumitrescu a răspuns:

Important e sa lucrezi si daca e un job mai de nimic asa... sa VREI mai mult. Sa iti dai macar interesul sa excelezi la ala unde esti, macar atit.

| Swetlly122 a răspuns (pentru Eireann):

Wow chiar mai stau și medici pe TPU nu doar copii de 12 ani

| Eireann a răspuns (pentru Swetlly122):

Unele subiecte si opinii sunt intersante si/sau valide. Si e bine sa auzi cum vad alti oameni o problema, poti invata multe ascultand opinii diferite de ale tale.

| Ofiintă a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce s-ar sacrifica cineva pentru fericirea altuia? Poti avea încredere în nimeni, nu ştiu dacă trăiesc tocmai bine mersi, poate şi-a găsit pe alta între timp.
Trebuie să fie o femeie cu o stimă de sine scăzuta sau una care nu îşi doreşte decât să le primească în palmă, iar tu un egoist cu tentă de superioritate care se raportează la femei precum o făceau bărbatii din epocile antecedente.

| mgtow a răspuns:

Daca as dori relatie am preferinta ca ea sa castige un salariu de 1000 - 2000€ sa aiba un post bun intr-o firma asa impartim banii mai bine si nu trebuie sa punem la comun nimic fiecare cu salariu lui. Deaia nu imi convin relatiie astea, multe au minimu pe economie si eu castig peste media obisnuita incat sa ma cobor asa jos la un nivel de muncitor sarac.

| mgtow a răspuns (pentru Endoryus):

Imi bag pul in ele omule, daca eu castig 2800 lire am pretentia ca aia sa aiba minim 2000 lire drepturi egale, nu discriminare asa da, laughing