| Klaudiu83893 a întrebat:

Copilul meu vrea sa se sinucidă a mai încercat se poate sinucide cu orice medicamnet? Dacă da sa scap de ele

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cati ani are copilul tau? Daca ai.

| Violleta2022 a răspuns:

Medicamentele se pot incuia, ca orice ii poate face rau, daca ia tot borcanul de medicamente.

Inca ceva: luati in serios sanatatea metala a copilului, care-i destul de grava daca a mai incercat sa se sinucida si duceti-l la o evaluare psihiatrica de urgenta, cat il mai aveti in viata, sa nu ajungeti sa regretati ca l-ati pierdut fiindca nu l-ati dus in spital sau la medic, atunci cand era atat de grav.

| dullcat a răspuns:

Dus la psihiatru, cat mai repede.

| Sportacus123 a răspuns (pentru dullcat):

Psihiatrul nu-ți face altceva decât să-ți dea pastile.

| Hyperion7 a răspuns:

Se poate sinucide cu orice medicament, asta dacă îl ia în supradoza.
Incercati sa îl duceți la un psiholog sau psihiatru, daca e necesar!

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Copilul tău trebuie dus la un pshiholog/ psihoterapeut, depresia este boala care omoară cele mai multe persoane și degeaba aruncați medicamentele, dacă în secunda 2 are acces la altceva care poate să îl omoare.
Îmi este greu să cred că deși ești un părinte " conștient " de problema și aceasta schimbare în comportamentul copilului nu încerci să comunici cu el, ceva are el pe suflet, că dacă era totul " roz" nu ajungea la acele încercări.
Încercați să vă reparați relația cu copilul dumneavoastră, aflați cauza depresiei și prevenițo cum trebuie=> mersul la pshiholog.

| Geass1 a răspuns:

Te poți sinucide și cu paracetamol. Încearcă să îl duci și la psihiatru și terapeut. Și să-i fii alături, să vorbești cu el despre sentimentele sale.
Mult succes!