| mm_2126 a întrebat:

Cred ca m-am indragostit de cel mai bun prieten al meu... de fapt, sunt sigura ca asa este.

Ne intelegem foarte bine, ne sunam des si cred ca am fi un cuplu dragut. Uneori ma face sa cred ca si el ma place, dar nu sunt sigura. Credeti ca ar trebui sa-i zic ca il plac si sa vad ce va spune si el? Adica nu stiu ce sa fac. Azi-noapte am avut si un vis care parea forte real. Se facea ca eram impreuna si eram foarte fericiti(in vis, eu ii marturisisem prima ca il plac si am aflat ca este reciproc), desi inainte sa ma culc eram hotarata sa renunt la el pentru ca nu credeam ca e posibila o relatie intre cei mai buni prieteni(credeti ca acesta este un semn? adica eram hotarata sa renunt si dintr-o data visul acesta m-a tulburat si mai mult). DE ceva vreme cand ni se intersecteaza privirile mereu ma priveste patrunzator. Si cred...mai bine zis simt ca il iubesc, nu doar ca il plac. Mie mi-e rusine intr-un fel sa-i zic ce simt pentru el, deoarece ma gandesc si la varianta negativa(m-as simti foarte prost sa fiu respinsa in fata, chiar daca nu cred ca sa va intampla, e bine sa fiu precauta). Nu stiu ce sa fac adica stiu ca uneori baieti se pot simti constransi/speriati cand o fata le marturiseste ca ii place... astept sfaturi inclusiv de la baieti!

Ajutati-maaaa! Va rog!

Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| NarcyNarcisa a răspuns:

De ce sa-ti fie rusine de ceea ce simti? Nu risti nu castigi.Si daca chiar sunteti prieteni atat de buni inseamna ca nu se va supara ca il placi.Si sunt sigura ca si el te place.Doar incerci.Intotdeauna o prietenie dintr-un baiat si o fata duce la iubire. E destul de logic.DOAR INCEARCA!big grin

| alone a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sai spui c simti si cred ca si el e atras d tine chiar daca nu zice nim!
bafta:*

| kindness a răspuns:

Buna! eu zic sa ii spui. apoi daca nu ii vei spune te v-a framanta mereu acest lucru!happy. eu sper sa-i spui, fa-ti curaj si spune-i nu-i mare lucru.probabil ca daca el te place ve-ti fii un cuplu extraordinarbig grin.succesc! aa dar mai e ceva eu nu creed in vise dar se spune ca ceea ce visezi mereu se intampla invers! acum cum iti este norocul! Bafta:dwinking

| Deyutza a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie cu un prieten. dar n-am avut nici o data curajul sa ii spun desi stiu ca ma place. Daca i-ai zice ca-l plac si el m-ar refuza sau ceva de genul as fii distrusa pentru ca il plac prea mult! Dar m-ai e si faptul cu prietena mea ca ea zice ca o dispera baiatul ala dar nu stie ca eu il plac... ma rog nu stiu daca ii voi spune vreodata dar as fii mult mai incantata daca ar face el primul pas... happy

| cicilica a răspuns:

Asa se purta cu mine un baiat si eu nul placeam si deodata aveam sentimente pentru el. zii pe mess sau trimitei mesaj.sunt sigura ca te place. daca ii zici prima sigur iti va zice si el la fel.

| rico1991 a răspuns:

HelOO parerea mea este sa-i marturisesti ceea ce simti pentru el, si eu personal patzesc foarte des acelasi lucru, marturisindui este imposibil sa se superehee hee o sa se simta flatat tongue si relatia de prietenie pe care o aveti aucma nu se va schimba crede-ma tongue
in caz ca nu accepta tongue

Daca nu ii vei marturisi, vei avea mustrai de constiinta ca ar fi putut fi ceva intre voi 2, e mai bien sa risti si sa castigi.

Daca accepta ceea ce cred ca se va si intmpla este imposibil sa nu fiti fericiti deoarece banuiesc ca deja va cunoasteti foarte bine tongue

MULTA bafta! astept mesaj sa-mi spui cum s-a incheiat >?

| Juliette_2650 a răspuns:

Din proprie experienta, asa am patit si eu. I-am zis si el mi-a zis ca si el ma place. Dar s-a terminat destul de urat.acum nu mai vorbeste cu mine, e cu totul o alta persoana.La un moment dat o sa ajungi sa te plictisesti de el.Ca prieteni foarte buni, deja stii aproape totul despre el, in curand o sa ajungeti sa va plictisiti unul de altul.nu va trebui sa-l "descoperi" de la inceputul relatiei, fiindca tu deja il cunosti.ma rog, faci cum vrei.happy. dar din proprie experienta, stiu ca nu e deloc bine.happy