| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca m-am indragostit de cel mai bun prieten al meu... de fapt, sunt sigura ca asa este.

Ne intelegem foarte bine, ne sunam des si cred ca am fi un cuplu dragut. Uneori ma face sa cred ca si el ma place, dar nu sunt sigura. Credeti ca ar trebui sa-i zic ca il plac si sa vad ce va spune si el? Adica nu stiu ce sa fac. Luni am avut un vis care parea forte real. Se facea ca eu i-am marturisit ce simt pentru el si am aflat ca este reciproc si apoi am fost impreuna, desi inainte sa ma culc eram hotarata sa renunt la el pentru ca nu credeam ca e posibila o relatie intre cei mai buni prieteni(credeti ca acesta este un semn? adica eram hotarata sa renunt si dintr-o data visul acesta m-a tulburat si mai mult). Eu am hotarat sa nu mai zic nimanui despre acel vis(nici macar prietenelor mele). Si ca si cum nu ar fi fost de ajuns, ziua urmatoare, una dintre prietenele mele cele mai bune ne-a visat impreuna pe mine si pe prietenul meu cel mai bun si eram un cuplu. A zis ca nu ne-a mai vazut niciodata asa de fericiti pe nici unul dintre noi si ca acel vis parea foarte real. Ziua urmatoare, cealalta cea mai buna prietena mi-a spus ca a avut un vis atat de real, in care eu si cel mai bun prieten ne sarutam.

DE ceva vreme cand ni se intersecteaza privirile mereu ma priveste patrunzator. Si cred...mai bine zis simt ca il iubesc, nu doar ca il plac. Mie mi-e rusine intr-un fel sa-i zic ce simt pentru el, deoarece ma gandesc si la varianta negativa(m-as simti foarte prost sa fiu respinsa in fata, chiar daca nu cred ca sa va intampla, e bine sa fiu precauta). Nu stiu ce sa fac adica stiu ca uneori baieti se pot simti constransi/speriati cand o fata le marturiseste ca ii place... astept sfaturi inclusiv de la baieti!

Ajutati-maaaa! Va rog!

Multumesc anticipat!

9 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

De câte ori ai de gând să pui aceiaşi întrebare?

| pengu a răspuns:

Buna.
eu cred ca visul tau reflecta ceea ce iti doresti foarte mult (sa fi cu el), iar prietenele tale isi doresc de asemenea sa fi fericita.
daca iti place asa mult de el, ia-l usor si spune-i ce simti; nu-l lasa sa afle de la altcineva ca il placi si nu fa greseala sa taci, doar pentru ca exista si o parte negativa, pentru ca apoi tu vei suferi (asa am facut si eu, si dupa mai mult timp am aflat ca baiatul de care imi placea, ma placea si el, dar credea ca eu nu).
gandeste-te la ce relatia frumoasa ati putea construi impreuna. totul va fi ok, vei vedea tongue

| iuandfto a răspuns:

Am o mica idee dar nu stiu daca e chiar asa de buna. Ai putea sa le pui pe prietenele tale(cele care au vazat ca erai cu tipu) sa mearga la el si sa-i spuna ce-au visat dar sa afirme ca tu nu stii nimic. Ele ar putea sa-l intrebe pe baiat ce simte pentru tine. Daca simte ca te place, urmatoarea zi ai putea sa-i zici si tu asta.

Succes.

| liveincolors a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine e sa-ti marturisesti sentimentele. Chiar n-ai ce sa pierzi. Chiar daca nu te-ar placea, macar stii ca ai incercat.

| irina222 a răspuns:

Eu cred ca ar fi EXTRAODRINAR sa-i spui ce simti. Nu ai de unde sa stii daca el simte ceva pentru tine, fara sa-i spui. Cred ca si el te place extrem de mult, iar da, acel vis cred ca e un semn. Nu are de ce sa-ti fie teama. Spune-i ce simti, e cel mai bine. Daca el nu simte ceva pentru tine, veti ramane prieteni foarte buni ca la inceput si gata. Dar spune-i, nu ai ce pierde big hug
Take care sweetheart!:*

P. S- sa ne spui daca si el te placesmug

| SweethearT a răspuns:

Cred ca stiu cum e sa sa-ti placa de cel mai bun prieten.sad

Mi s-a intamplat si mie...adica eu cu el ne intelegeam chiar destul de bine si mie a inceput sa-mi placa mult de el :X si cred ca si lui i-a placut... m-a si intrebat daca vreau sa fiu cu el. dar am refuzat intr-un mod mai draguttongue si doar pentru simplul fapt ca imi era frica de ce va urma, adica sa fiu vreo 2 saptamani cu el si dupa aia sa ne despartim, si poate sa nu ne mai intelegem asa binetongue

Sincer, acum regret ca n-am fost cu el...si totusi acum e prea tarziu.deci,eu zic mai bine sa-i zici, n-ai ce pierde, iar daca asa buni prieteni sunteti, si dupa ce va veti desparti o sa va intelegeti la fel de binebig grin

Sper ca te-am ajutat un pic >big grin

| SlowLikeSnow a răspuns:

Nu cunosti vreun baiat in care poti avea incredere si sa-i fie si lui prieten? Asa l-ar putea intrebea daca simte ceva pentru tine.SUCCES!

| mm_2126 a răspuns:

De cate ori am chef

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna si mie mi-a placut de o prietena buna si i-am spus ce simt bine nu direct mai pe ocolite si am aflat ca si ea ma placea dar nu stiam cum o sa reactionez daca zice NU i-mi era sa nu distrug prietenia dar m-am riscat si acum sunt cu ea si nu regret ca am incercat avem deja 1 an sh 4 luni