| PumpkinDoll a întrebat:

Cred ca o sa fie un subiect mai delicat asta.Cunoasteti cazuri in care o persoana isi doreste foarte mult sa ajunga "acolo",sa-si indeplineasca visul si care incearca din greu treaba asta, se dedica total si totusi la final da un mare FAIL? Ceva in genul baiatului asta https://www.youtube.com/watch?v=QCsPz0GYGJM

Ma gandesc ca sunt lucruri care sunt greu de indeplinit,dar prin "munca multa" si timp sacrificat ai sanse mari sa ajungi acolo.Dar pe de alta parte, cred ca sunt domenii care sunt facute doar pentru anumite persoane.De ce persoanele(majoritatea lor) care incearca sa ajunga "acolo",nu inteleg ca totul e de pomana si isi irosesc timpul, ca acel domeniu nu le vrea.De ce nu inteleg pestisorii ca nu vor ajunge niciodata in varful copacului,indiferent cat de mult isi doresc asta.

"Everything is possible with hard work" N-am inteles niciodata rahatul asta. Daca gresesc eu undeva, va rog sa ma corectati.

10 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

E totul bazat pe ambiția ta, ca om.
Chit că îți spune cineva că un domeniu nu este de tine, tu tot ce vrei faci...and so on

| PumpkinDoll explică (pentru DeathIncarnate):

Da,dar e penibil sa faci un lucru care(cel putin pentru mine)nu e nici pe departe la fel de bun ca acelor care au acel domeniu in comun cu tine, oricat ai incerca.

| DeathIncarnate a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Depinde acum de persoană, dacă omul respectiv dorește să experimenteze ceva pe pielea lui, atunci nu văd nimic rău în a încerca să facă acel lucru.

| RAY a răspuns:

Daca ai pasiune,vointa,ambitie, determinare, creativitate, inteligenta, rabdare da poti reusi orice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce te referi prin 'acolo'? că nu stau să mă uit la video

| PumpkinDoll explică (pentru anonim_4396):

Adica sa nu poti sa ajungi niciodata la un rezultat sau sa nu ajungi la rezultatul dorit de tine, sa ajungi totusi la un rezultat care nu e bun, sa nu iasa niciodata cum ai vrut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

A, normal că se întâmplă, multora chiar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt daca ai ambietie chiar poti face orice vrei tu. Inteligenta, skillurile si altele sunt de 100 de ori mai putin importante decat ambitia, pentru ca cel,, inzestrat" dar lenes e de 100 de ori mai putin de succes decat unul,, dobitoc de-a dreptul", dar ambitios.
Un exemplu concret ar fi ca la examenul de capacitate din asta vara eu am luat 9.93, iar un prieten de-al meu 9.87. Diferenta nu e chiar asa de mare, doar ca toti colegii am fost surprinsi de rezultatul acelui prieten care se stia ca nu e cine stie ce de capul lui. El era,, mai prost asa" ca sa ma exprim cum trebuie, dar a luat cam acelasi rezultat cu mine care nu am invatat,, de n-am mai putut", dar eram cam cel mai destept din clasa(fara sau laud sau ceva). Acea diferenta de inteligenta a fost umpluta de suduoarea muncii depuse de baiatul respectiv. El chiar a muncit foarte, foarte mult in clasa a 8-a. Adica desi era cam prostovan i-a intrecut aproape pe toti, ce sa mai!
Crede in visul tau si continua lupta!

| Veninul a răspuns:

Am un vis si am sa ma lupt pentru el orice ar fi si daca voi ajunge acolo am sa privesc inapoi si am sa admir ce am putut realiza iar daca am sa dau gres sigur imi va parea rau dar promit ca toate lacrimile pe care le voi varsa atunci, ma vor face de 10 ori mai puternic in fata esecului asa ca indiferent de ce va fi tot sunt invingator.Lupta pentru visul tau indiferent care este acela nu da inapoi orice ar fi indiferent cine iti spune tu continua fa totul ca la carte dar nu uita un lucru cand ajungi acolo sa nu uiti sa dai un sfat si celor care vor sa porneasca la fel ca tine pe un drum

| SingPlicti a răspuns:

Hard work e important. caci nu poti ajunge nicaieri fara. nu exista scurtatura pentru a merge pe bicleta decat a te urca pe ea si a incerca sa mergi pana reusesti.
faptul ca nu reusesti... pai scopul si vesele se pot modifica pe parcurs. omul se maturizeaza, alte informatii afli pe parcurs si te adaptezi pe parcurs. poate nu ajungele pestele in copac dar broasca ar putea transforma laptele in unt