| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca sunt îndragostită de un baiat adică l.am văzut de multe ori şi l.am privit deaproape. Ieri eram cu prietena mea (şi ea îl place, din cauza ei am inceput sa am sentimente pentru el pentru ca vorbea despre el foarte frumos )ea nu stie ca il plac si m-a intrebat nu vrei sa iesim pe hol si eu am zis da si am iesit si l-am văzut, stătea pur si simplu acolo cu castile in urechi fredonand un cântec ascultând ce spun colegii lui, si atunci prietena mea il tintuia cu privirea si eu nu aveam curaj sa ma uit spre el. Cand mi-am facut curaj si m-am uitat la el mi-a zambit si de atunci am fost cu capul în nori. De fiecare dată când îl văd mi se strânge stomacul, transpir, zâmbesc incontrolabil, si mă simt fericită. Într-o zi l-am văzut când ieşea de la sport şi avea părul ud şi era transpirat si avea vocea ragusita si arata "oribil" asta spuneau colegele mele plus ca eu nu sunt asa frumoasa ca fostele lui iubite si pe el il plac foarte multe fete frumoase cu care eu nu ma pot compara, adica nu ma machez nu stau 5 ore sa ma uit in olginda si oricum in preajma lui sunt timidă dar eu nu sunt aşa sunt îndrăzneață in preajma altcuiva, am incercat sa vorbesc cu el dar nu pot parcă mi se usucă gâtul si vorbele mi se blochează efectiv nu pot. Este mai mare cu 2 ani.în liceu la noi sunt numai băieți frumoși majoritatea sportivi care arată spectaculos dar nu sunt ca el, ei vor numai fete frumoase si se cred super tari ca sunt la Academie, iar el nu se da mare nu jigneste fetele, este de treaba si avem multe in comun. Vreau sfaturi sa am curaj sa vorbesc cu el sau sa il fac pe el sa vorbeasca cu mine.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cont de Facebook nu are?

| Andreeush a răspuns:

Lasa timiditatea, lasa rusinea ca in viata ai de pierdut daca esti asa. Fii tu insati, fii mai indrazneata. Ai putea sa incepi sa vorbesti cu el. De exemplu cand il vezi pe holul scolii si trece pe langa tine salutal. Fii mai sociabila.