| teodorabrsvn a întrebat:

Credeti ca daca la romana subiectele au fost mai ciudate/greute asa vor fi si la mate?(la evaluarea nationala ma refer)

Răspuns Câştigător
| SweetSacrifice a răspuns:

Nu se stie cum sunt cele la mate deoarece inca nu au fost decise.
In legatura cu Evaluarea Nationala la Limba Romana, multi profesori zic ca a fost cea mai grea varianta de pana acum.
Faza cu Subiectiva si Predicativa a fost o aiurelea totala.
Voteaza aici daca sustii ideea de a fii ambele variante corecte.
http://www.petitieonline.com/......iunie_2012

1 răspuns:
| AnonimaOk a răspuns:

Niciun subiect nu este greu atata timp cat inveti constant, nu te lasi pe o ureche si nu esti coplesit de stres si emotii.
Trebuie sa ai mintea limpede...
La matematica daca o luam ipotetic da, ar fi mai grele. De obicei matematica pune probleme la examene si am simtit-o si eu pe pielea mea. Anul trecut am luat 8, 90 in examen la mate. Asta este happy atat am meritat si nu comentez ca nu am de ce straight face.
Eu va tin pumnii tuturor si sper sa luati in continuare note mari si nu va faceti asa mari probleme, ca pana la urma va mai ajuta si media 5-8 happy

Succes!