| Florin12701990 a întrebat:

Ce credeti ca se va da la evaluarea nationala la romana (ma refer la cele 2 compuneri)

5 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Indiferent de ce zic toti aici ar fi bine sa le inveti pe toate ca sa nu ai probleme in a scrie ceva.

| maria6 a răspuns:

Basmul, pastelul, compunere narativa sau descriptiva.

| LimonadaBaa a răspuns:

Eu cred ca o sa ne dea balada si compunere descriptiva/exprimarea opiniei.

| geanyhalav a răspuns:

Doina a fost la simulare, mesajul textului a fost la simularea de la liceul Lumina, noua ne-a dat si la teza mesajul textului, dramatic a dat la sesiunea speciala, asta inseamna ca sunt mici sanse sa le dea pe astea.
Romanul e prea mare, se poate fabula liric pastel schita zic eu, si la cealalta e naratiune, e usor.

| Bl0ndu12 a răspuns (pentru geanyhalav):

Care simulare speciala?