| SiMpLa a întrebat:

Credeti ca e normal de a simti nevoia excesiva de a ma privi in oglinda? adesea cand ma aflu in fata unei persoane si incerc sa-i comunic apare intrebarea Oare cum arat? in camera mea am o oglinda pe care o privesc mereu foarte des de multe ori nu realizez cum trece timpul uitandu-ma ln ea.La liceu sau pe strada ma cuprinde sentimentul de inferioritate pentru ca nu stiu cum sa reactionez sau cum sa ma simt daca nu ma pot privi intr-o oglinda, daca am ocazia sa trec pe langa o masina sau o cladire ma uit la geamurile care reflecta imaginea mea in ele. Acest lucru ma deprima foarte mult si uite asa o mare parte din viata mea este dedicata unei probleme pe care nu o pot depasi si de aceea consider ca fac parte intre persoanele dificile raportat la felul in care gandesc fata de mine.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asta nu i o problema majora de a te privi in oglinda un pic mai mult de cat ar trebui,la tine conteaza mult faptul sa arati bine si e ceva normal,cred eu, daca chiar iti faci griji, scoate oglinda aia din camera ta si imagineaza ti ca nu exista oglinzi in lumea asta sau ca daca te uiti mai mult de 10 min in oglinda ti se schimba fata si devi urata sau ca mai vezi pe cineva in oglinda in afara de tine, sunt en metode de a scapa de viciu asta...

| Bogdan123Bogdan a răspuns:

Fiind d-soara e normal sa te privesti in oglinda chiar daca e un pic mai mult...si baietii chiar daca nu recunosc le place sa se uite in oglinda si cred ca e ceva normal sa stii cum arati. Sper ca te-am ajutat, funda?