| AlexBlack a întrebat:

Credeti ca e normal sa am tendinte sinucigase? straight face.

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie urgentă de o consiliere psihologică, cel puțin.
Nu te lăsa pradă situației!
Pa, pa.

evenso
| evenso a răspuns:

Nu este normal, ar trebui sa discuti cu un specialist.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu, nu e normal.
Sincer mi se pare o tampenie sa vrei sa iti iei viata.
Viata ar trebui privita ca un joc, sau ceva de genul asta. Nu trebuie sa dramatizezi sau sa te lasi doborat.
Nici eu nu am prieteni prea multi (de fapt nu am nici o prietena acum laughing ), si sincer nu imi pasa.
Am o gramada de timp sa socializez, sa cunosc lume.
Trebuie doar sa nu te mai gandesti la partile negative. Sa gasesti motive de bucurie, pentru a fi multumit (pentru ca exista o gramada in jurul tau, dar pentru. ca te gandesti la porcarii nu le vezi).

Daca mai ai vreo intrebare despre sensul vietii ( laughing ) trimite-mi un mesajwinking, te lamuresc eu.

Răspuns utilizator avertizat
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Este perfect normal.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Te ingrijoreaza ceva sau crezi ca esti in pericol?
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Morrígu a răspuns:

Normal, că nu e normal.

| Nimixpecial a răspuns:

Am trecut si eu prin asta.Nu e nevoie de nici o urgenta consiliere psihologica, totul sta in mentalitate.Vezi ca si singuratatea poate crea depresie, incearca sa iesi afara si sa socializezi.Fii pozitiv.

| AiEnma97 a răspuns:

N-ar trebui sa faci asta. Stiu ca uneori viata pare ca nu-si are rostul si ca totul e negru, dar trebuie s-o traiesti pur si simplu. Daca nu ar fi trebuit sa fii aici, in lumea asta, crede-ma ca n-ai fi. Nici n-ai idee cum se pot schimba lucrurile in bine. Don't give up!

| GlossyBabe a răspuns:

Oh Doamne, nu e normal! Esti tanar si frumos! Cu siguranta viata ti-a pregatit ceva bun pentru tine! Ai rabdare si treci peste greutati! Iesi cu prietenii sau pur si simplu fa ceva ce te distreaza! Nu te mai gandi la asa cevaaaa! Stii dupa ploaie, vine soare! Dar totusi as vrea sa te intreb ce te-a dus pe tine in starea asta in care te afli! Adica vreau sa stiu povestea ta! Astept raspuns neaparaaaaaaat!

| AlexBlack explică (pentru GlossyBabe):

Starea asta o am de cateva zile... Cred ca din cauza relatiei mele...

| GlossyBabe a răspuns (pentru AlexBlack):

Poi ce s-a intamplat cu ea?:-s

| AlexBlack explică (pentru GlossyBabe):

Nu vreau sa intru in detalii!

| GlossyBabe a răspuns (pentru AlexBlack):

Nici pe privat?

| AlexBlack explică (pentru GlossyBabe):

Nu

| GlossyBabe a răspuns (pentru AlexBlack):

Ok,pai atunci iti spun doar sa ai incredere in viata pentru ca totul trece! Crede-ma ca sunt atea lucruri de vazut si atatea lucruri de care sa te bucuri! Chiar daca trebuie sa trecem si printr-o gramada de c******i, life must go on! Acorda-ti suficient timp! Daca simti nevoia sa te descarci, spune-i suferintele tale cuiva, sau fa ceva prin ce sa te descarci! Sau cel mai bun sfat pe care ti-l pot da(chiar daca suna prostesc) i-ati un animalut! Un catel de preferat de care sa ai grija si sa stii ca el are nevoie de tine! Ca nu poate trai fara tine, si mereu te va iubi neconditionat! Nu face pe durul cand nu e nevoie! Lasa sa mai si iasa din ura stransa de-a lungul timpului! Iti doresc tot binele din lume!

| beebyy a răspuns:

Daca nu primesti ajutor din partea nimanui nu ai cum sa treci peste momentele astea.

| AdytzuDaniel a răspuns:

Frate crezi ca viata ta se termina la o fata? frate lumea e plina de fete care pot sati daruiasca si sa daruiesti si tu la randul tau toata dragostea din lume esti tanar ai toata viata inainte gandeste-te mai bine la asta