| Ghost89 a întrebat:

Dupa o relatie de 2 ani, din care 2 luni de logodna,si apoi parasit pentru altcineva,ce as putea face? Nu o pot uita, sufar, plang, cateodata am si tendinte sinucigase. Need help!? sad

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Asta cu tendintele sinucigase e o tampenie..Nu inteleg de ce va cramponati atata de despartirile astea? Trebuie sa intelegi ca nimic nu e etern. Fiecare relatie are un final. Nu o lua ca pe un capat de lume ca nu e.
E normal sa fii trist si sa plangi. E ok si sanatos sa iti exprimi sentimentele.
Nu ai ce sa faci decat sa lasi timpul sa treaca si sa te gandesti ca exista lucruri mult mai rele pe lumea asta care ar fi putut sa ti se intample. Daca tu nu poti trece peste o tipa.ce ai face daca te-ar lovi cu adevarat o problema grava?
Bun, a fost frumos, ai iubit-o, a plecat. Ok. Este dreptul ei. Incearca sa iti ocupi timpul cu altceva. Iesi, plimba-te, citeste, iesi in oras, apuca-te de un sport...sau orice altceva iti place tie sa faci.
Linisteste-te ca viata e frumoasa cu sau fara relatie. Inceteaza sa mai dai oamenilor puterea sa decida cum te simti tu! Starea ta de spirit depinde NUMAI de tine. Bafta si imi pare rau daca am fost putin dura. Sper sa nu te simti jignit.

7 răspunsuri:
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Bine ar fi sa nu fii complet singur in aceste momente sau acum depinde cum esti.mie una mi-a fost greu cand s-a despartit fostul de mine.iti sunt alaturi, ca amica. daca ai nevoie de mine lasa un mesaj

| Ghost89 explică (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Nu pot da mesaje private, din pacate. dar iti las id meu de messenger, unde putem vorbi mai multe.

i. 3oh3

| urbanghost a răspuns:

Mai bine traieste ti viata cum trebuie traita si
Lasa trecutul in urma!

| RAY a răspuns:

Daca viitoare numai crede in toate femeile asa usor, mai bine sa nu crezi in ele decat sa crezi crede-ma ca asa e

| neutrino a răspuns:

Poti plange cat doresti. Face bine. Daca tu crezi ca te ajuta poti sa pui mai multe emoticoane in text.

| Loora a răspuns:

Dragul meu,daca ti s-a intamplat asta,inseamna ca nu a fost pentru tine, nu te merita. Stii vorba aia " Mai bine acum decat mai tarziu"! happy Nu trebuie sa te demoralizezi asa din cauza asta. Nu esti singurul care a trecut prin asa ceva. Viata merge inainte orice s-ar intampla. Ocupat-i timpul cu ce iti place sa faci cel mai mult, iesi cu prietenii, te distrezi si uita ce a fost. The life is good! :* O sa vina ziua cand o sa intalnesti o fata care te merita, te iubeste si care va ramane langa tine pana la sfarsitul vietii. Cat despre " tendinte ucigase"... nici sa nu mai pomenesti de asa ceva! Ar insemna sa iti dai viata pentru o tarfa! Nu merita sacrificiul asta. Intareste-ti firea si nu te lasa prada suferintei si singuratatii. happy

| DaSuntAnonima a răspuns:

Iesi in lume distreaza `te cauat prietenie cu lumea careia ii place sa se distreze si pe langa asta du`te la un psiholog. happy