| superAndrei a întrebat:

Credeti ca e ok sa faci petrecerea de majorat cu o luna-doua inainte? Un fel de pre-majorat? Eu fac 18 in decembrie si mi-as dori un outdoor party si m-am gandit sa-l fac in noiembrie sau maxim in octombrie, la un ansamblu de cabane si am loc sa pun o mica scena intre cabane pentru dj, afara,decorez cabanele cu lumini,proiectii,locul are si un mic lac ascuns intr-o mica padure, acolo m-am gandit sa pun sezlonguri si sa luminez cu lumari ambientale, credeti ca e prea mult pentru temperatura, mai ales de seara, toamna? M-am gandit si la 2 fire place-uri, cu gratar.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa face și regina Angliei, s-a născut în aprilie dar își serbează ziua în iunie, ca să iasă bine defilarea prin oraș. Așa că, cu asemenea idei, să intri în politică, poate ajungi rege undeva prin Africa, sau chiar la noi, într-un județ din sud.

| superAndrei explică (pentru sadrian46):

Well, nu stiu de ce ti ai pierdut din timp ca sa mi raspunzi

| sadrian46 a răspuns (pentru superAndrei):

Ca să te ajut să înțelegi pe ce lume trăiești când te auto sărbătorești la o dată diferită, cu lumânări agățate prin pomi.

| gogu220 a răspuns:

Petrecerea de majorat este cel mai important evenimet din viaţa de adolescent, nu se compară cu nimic din ce a fost, prima zi la şcoală sau ridicarea buletinului, dar nu se compară nici cu ce o să fie, logodnă, nuntă şi botezuri.
Acum e singura dată când te disrezi cum vrei tu, dar mai ales nu te cicăle nimeni, şi nici nu te bate la cap că mâine trebuie să duci copilul la grădiniţă.

CONCLUZIE

Serbează chiar în August, şi poate vă şi bălăciţi în acel lac, iar distracţia poate să dureze şi toată noaptea, afară, asta daca mai ai timp pentru toate amenajările.