| KARINA_8898 a întrebat:

Daca mi-a venit ciclu in octombrie pe 10 si in noiembrie pe 1 in decembrie cand ar trebui sa imi vina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dazzzie a răspuns:

Pai.
dureaza ani pana se regleaza ciclul.
daca abia ti-a venit. mai dureaza.desi mama imi noteaza mereu data in care imi vine si data in care mi se termina. e o chestie legata de cat dureaza. si sa numeri zilele. e un anumit numar de zile.
ceva intre 20-30.
aşa că... eu cred că o să-ţi vină tot prin decembrie dar pe la sfarsit.
nu stiu depinde!
poate sa-ti vina mai devreme sau chiar sa intarzie niciodata nu se stie!
sper ca ti-am fost de folos.
Funda?!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ca sa putem vedea daca ai cicluri regulate, trebuie sa ne dai cel putin datele ultimelor 6 menstruatii.

| noktambul a răspuns:

De ce nu discuti problemele astea cu mama ta?!

| Sorinel95674 a răspuns:

Ciclul menstrual se termina la 21-28 de zile de la prima menstra. Niciodata nu-ti va veni regulat. Daca, insa depaseste pragul critic, anunta-ti mama, s-ar putea sa ai probleme cu rinichii. In momentul in care ti-a venit calculezi plus 21 de zile si atunci vei sti ca in saptamana aia te poti astepta la oricehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 11 decembriewinking sau pe 8 parca asa

| Vennuss a răspuns:

Pai depinde de organism nu o sa-ti vina regulat decat in vreo 3 ani de cand ti-a venit prima oara mie mi-a intarziat 4 luni si mi-a venit a 5-a luna si apropo vorbeste mai mult cu mama ta despre astfel de prbleme nu e nicio rusine ca doar e mama ta