| chocolate_1698 a întrebat:

Credeti ca Facebook poate fi periculos?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca e o minora/r si accepta sa iasa cu un pedofil iar acel pedofil sa fie un pervers sexual e problema. Acum cateva luni o tipa minora asa cum am zis la inceput a publicat pe facebook ca-si serbeaza ziua lasand adresa si ora si s-au inmultit gramada la greu lumea, s-a speriat si a chemat politia ca sa calmeze spiritele (au zis-o la radio si nu e minciuna).

| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună!
Da. Fiind că oamenii pot să vadă unde locueşti. Spre exemplu este un duşman dacă tu fugi de el li te ascunzi undeva, şi scrii pe facebook, acel duşman poate să vadă. Sau dacă cineva vrea să îţi facă rău.
Baftă!

| dalmma a răspuns:

Nu dc sa fie tongue?

| kobra12 a răspuns:

Da pentru ca oricine iti poate fura pozele

| bubuletsdulshe a răspuns:

Nu cred...deoarece...atunci cand iti faci contul poti alege cine vrei sa vada profilul tau, daca alegi ca doar prietenii au voie, nu e nici-un pericolwinking asa ca stay fara grijiibatting eyelashes
Funditapuppy dog eyes!?

| georgy39 a răspuns:

Eu zic ca poate fi periculos deoarece iti pui poze cu tine...Multi crimani etc. etc isi cauta victimele acolo, iti sparg contul, afla detalii despre tine, te urmareste, te printe si pe urma cred ca sti ce se intampla...Asta e parerea mea. Sper ca am ajutat happy

| deny1695 a răspuns:

Da, poate fii periculos pentru ca nu stii pe cine poti adauga la prieteni. Oricine iti poate vedea pozele, sa le salveze(de aici si multe incidente), bine asta se intampla,dupa cum am mai zis doar daca adaugi pe oricine. Poti interactiona cu persoane care si-au facut un cont pe un nume fals, multi iti pot afla parola, precum si multe date personale, daca nu esti atent si le faci public oricui, etc.Mai sunt muuulte lte cauze, dar sa nu uit si dependenta, care este de asemenea periculoasa, o spun din proprie experienta,happy

| BossuMan a răspuns:

Nu