| bleakk a întrebat:

Credeti ca la 5 ani dupa operatia de peritonita, dupa care la o saptamana operatie de ocluzie intestinala in acelasi loc(deci 2 operatii intr-un singur loc) mai este necesar sau cel putin indicat sa iau un unguent pentru cicatrizarea operatie deoarece mi se pare inca pr vizibilahappy funda pentru un raspuns bun

1 răspuns:
| Radu_Cristescu_1942 a răspuns:

Topica bat-o vina! Operatia pentru ocluzie intestinala este (1) dupa o saptamana dupa operatia de peritonita sau (2) dupa o saptamana dupa trecerea a cinci ani de la operatia de peritonita?
Daca-i raspunsul de la (2) si dupa cinci ani locul operatiei tot mai supureaza?!) si inca nu s-a declarat decesul, se va folosi balsam de galbenele (leac babesc, nerecomandat totusi).