| NiiiaaRawwr a întrebat:

Credeti ca norocul surade doar celor indrazneti? Justificati; funda.

Răspuns Câştigător
| lightmyfire a răspuns:

Buna.Nu neaparat, insa se poate.Gandeste-te ca daca esti o persoana timida si nu spui nimic, nu prea comunici automat lumea nu stie ce gandesti si ce parere ai despre un anume lucru si astfel se pot trage concluzii pripite si automat gresite. Daca tu esti mai vorbaret, indraznet te afirmi atunci stii bine ca poti avea si noroc.Mai era o vorba" NOROCUL SI-L FACE OMUL" sa nu uiti niciodata, de multe ori consider asta.Dar nu e obligatoriu poti fi timid si sa ai si noroc, dar poti fi si indraznet si sa ai noroc.Asta depinde in mare parte de tine ca persoana, eu asta cred. Tine de caracter si de soarta care ti-e scrisa.Fiecare trebuie sa indure si sa se bucure de ceea ce are, asa suntem noi creati.Mai gresim, dar o luam de la capat.This is the life... Sper ca ti-ai facut o parere.O zi minunatahappy

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Cred ca da, pentru ca ei profita de orice sansa happy.

| sonya a răspuns:

Pai chiar tu ai zis. Este vorba de noroc. Norocul te nasti cu el. nu este ceva ce il poti dobandi pe parcurs. Parerea mea. E la fel ca si "prost sa fii noroc sa ai". Nu trebuie sa fii indraznet sa ai noroc si nici invers. E adevarat ca se spune ca norocul il mai faci si cu mana ta dar crede-ma la baza tot norocul ala cu care te-ai nascut este. Nu e ca o aptitudine pe care o poti dezvolta. Stangeaza sa zicem la un anumit procent. Uneori ai tendita sa crezi ca ai mai mult noroc. Dar nu e asa...se manifesta diferit. Eu asa vad "norocul".

| Mykidutza a răspuns:

Nu doar lor. poate mai mult decat la cei care nu sunt indrazneti, pentru ca au curajul sa spuna ce vor ce simt.sa-si impuna punctul de vedere.si au o atractie in jurul lor.(nu neaparat placuta)ca vb mult si nu mereu ce trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt norocul surade tuturor, dar de multe ori doar cei indrazneti profita de el.