| margaritafrunz a întrebat:

De ce "norocul ajuta pe cei indrazneti"

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Vezi, cum e si la un examen: Prima conditie ca sa il iei este sa te prezinti la examen. Cam asa e si in viata. Prima conditie ca sa faci ceva este sa indraznesti. Sa incerci. Norocul te va insoti in masura in care incepi sa realizezi ce ti-ai propus. Daca nu indraznesti, norocul n-are in ce sa te insoteasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm cred ca vrea sa spuna ceva de genu ca norocul si-l face omul cu mana lui

| Archdaemon a răspuns:

Cine a spus asta?

| QueenOfHearts a răspuns (pentru Archdaemon):

Virgil.
De ce norocul ii favorizeza pe cei curajosi? Pai e logic ca daca nu incerci nu ai cum sa reusesti. e ca si cum ai vrea sa castigi un concurs la care nu participi.
In afara de faptul ca e logica afirmatia e si foarte adevarata cand crezi in tine si indraznesti sa faci ceva chiar daca nu pare realizabil ai sa observi ca norocul e de partea ta, nu o sa ai intotdeauna norocul de a reusi dar vei avea macar norocul sa nu o dai prea tare in bara laughing

| killforfun19 a răspuns:

Noroc avem toti cate o data, nu ca ajuta numa pe cineva