| Mara4you a întrebat:

Credeti ca o prietenie se poate reface... daca unul dintre prieteni l-a mintit pe celalat timp de 3 ani, iar dupa acesti ani cel mintit a aflat, iar persoana care l-a mintit la facut sa creada in minciunile lui spunandu-i din nou o minciuna.Va spun sincer ac perosna care a mintit regreta mult acum si deocamdata cele 2 prietene(sunt fete) sunt din nou cele mai bune prietene. Credeti ca fata mintita va afla vreodata adevarul, chiar daca nu ar avea de la cine.[mama fetei mintite nu o crede deloc pe fata mincionasa, in chimb prietena mintita o crede] cum credeti ac sfarsi minciuna asta? [Sper ca ati inteles ceva...va rog din suflet sa-mi raspundeti] Dau FUNDA pentru cel mai complet si bun raspuns:* Mersiiiii!

Răspuns Câştigător
| Angyclon a răspuns:

Pai ai noroc ca ma pricep la deslusit incurcaturi pentru ca altfel nu as fi inteles nimic din ce mi-ai zis. Eu cred ca prietenia se poate reface dar prietena care a mintit ar trebui sa repare minciuna. "Cele mai bune prietene" inseamna prietene care isi stiu intre ele si cele mai ascunse secrete si minciuni si nu se mint aproape niciodata. De aceea exista termenul de "cele mai bune prietene", pentru a avea cui sa ii zici ofurile (adica absolut toate ofurile) si cu cine sa imparti bucuriile(adica absolut toate bucuriile). Totusi, daca e un secret care nu poate fi spus din anumite imprejurari (adica chiar nu poate fi spus) ar trebui ca cele doua "cele mai bune prietene" sa fie doar prietene, nu pentru ca nu sunt optimista in privinta relatiei, ci pentru ca adevarul va iesi la iveala cumva. Mereu iese la iveala. Mi-e tare mila de fata mintita. Fata care minte ar trebui sa se gandeasca cum s-ar simti in locul fetei mintite. Sper ca te-am ajutat si sper ca am ajutat pe X si Y sa rezolve problemabig grin.