| Maria0916 a întrebat:

Credeti ca cele mai bune prietene trec impreuna si prin foc? Adica isi iarta totul? Tocmai m-am certat cu cea mai buna prietena a mea, din vina mea...am mintit-o si a aflat...credeti ca ma va putea ierta vreodata? sad

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde cat de ""gogonata "" a fost minciuna.Pritenia estecelmai de pretlucru din viata noastra.Sa ai grija sa nu o pierzi deoarece nici nu iti dai seama ce imensa greseala ai facut decat atunci cand este prea tarziu.Roaga-te sa nu fie asa.

| Nonameagain a răspuns:

Ea iti era prietena. Tu, nu ii erai din moment ce ai mintit-o. Crezi ca meriti sa te ierte? Ce fel de prietenie este aia?
A "trece prin foc" inseamna a infrunta IMPREUNA o problema. Tu, faci prostii si vrei ca ea sa te ierte. Asta nu e prietenie.

| Sadic a răspuns:

Vai ce trist
vai
o să muriţi una fără alta

| Lia340 a răspuns:

Daca e printre primele dati, da, chiar ar trebui sa te ierte.Toata lumea face greseli!
Daca insa s-a intamplat de mai multe ori in trecut, atunci nu va mai ierta, sau te va ierta foarte greu, fiindca e in joc deminitatea ei si nu mai are incredere.

| XXXray a răspuns:

Totul depinde de prietena ta. Daca tie iti pare rau ca ai mintit-o ea poate sa inteleaga asta si sa te ierte. Daca ai facut-o intentionat nu prea mai sunt sanse. Cu totii gresim si cu totii invatam din aceste greseli. A doua oara sa nu o mai faci.