| denisa27 a întrebat:

Credeti ca oameni se pot schimba?( nu de haine)laughing. eu ma refer la caractertongue

Răspuns Câştigător
| d1onn5o a răspuns:

Pentru ca un om sa se schimbe trebuie obligatoriu intai sa VREA sa se schimbe. Dupa totul vine de la sine.

4 răspunsuri:
| maryy a răspuns:

Lupul isi schimba blana, dar naravul ba! E un proverb vechi, care totusi e adevarat! Daca ai vointa si chiar iti doresti sa te schimbi,'poti muta si muntii din loc'.

| EvellineDub a răspuns:

Desigur,oamenii se schimba si fara sa vor,pe parcursul aniilor,toti devenim mai maturi, mai buni, mai rai etc.

| price a răspuns:

Da,toti ne nastem oameni si doar faptele ne fac buni sau rau, tuturor ne trebuie un motiv pentru a fi bun sau rau... ceva in care sa crezi sau de care sa-ti fie teama...schimbare se poate face dar intr-un ritm constant si cu sustinere.aici intervine mediu si oameni langa care traiesti.insa cazuriile sunr rare iar de multe ori aceasta schimbare nu este in totalitate realizata

| MitzutzaTa a răspuns:

Sincer cred ca da se pot schimba dar depinde in ce fel si in ce circumstante