| vlad_4949 a întrebat:

Credeti ca sunt adevarate miturile cum ar fi
spiritele rele careti fac ceva?

Răspuns Câştigător
| Rukhsandra a răspuns:

Nu cred ca exista cu adevarat... sunt doar povesti de adormit copiiwinking

7 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu.Nu sunt adevarate.Trebuie sa facem o diferenta intre realitate si fictiune. Exista unele stari ce induc prezenta unor spirite rele, bune, dar sunt doar stari care vin si pleaca.Bafta!

| TeoPT a răspuns:

O sa vina la tine la capul patului diseara.laughing ascunde'te, fugi departe! sa nu te gaseasca caci vor casca o gura mare si intr-o secunda te manancalaughing

| JustMe a răspuns:

Nu cred, personal nu cred in spirite si chestii de genul. Pana nu o sa vad un spirit nici nu voi crede in existenta lui.

| Vizitiul a răspuns:

Nu. Am alte lucruri mai importante la care sa cugetez. Nu vreau sa gandeasc asupra plasmuirilor inventate de misticii bestiali si gustate de cei naivi.

| rosto a răspuns:

Nici poveste. nu cred in asa ceva happy

| WatchYourBack a răspuns:

NU, nu cred. Cred ca tine de tine si de 'cum iti faci norocu` singur'.

| NoName_5926 a răspuns:

Bunahappy Nu cred ca sunt in masura sa iti raspund la intrebarea asta. Dar gandeste-te, daca exista Dumnezeu exista si ingeri si automat daca sunt ingeri sunt si spirite rele happy. Iar daca ingerii sunt pentru a ne proteja, cred ca sunt si spirite rele care ne-ar face rau. Altfel ingerii nu ar avea de ce sa ne protejeze.happy Asta cred eu happy