| PauLa.M a întrebat:

Credeti in miturile legate de Triunghiul Bermudelor?

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Cred in mituri si am vazut multe documentare referitoare la Triunghiul Bermudelor; nu stiu unde au disparut atatea nave sau avioane si nu au mai fost de gasit, sau comentariile acelor piloti ce au trecut cu groaza prin acele locuri si ceva se intampla cu avioanele, aratau exact invers semnele cardinale, le dezorienta ceva, o magnitudine imensa... dupa descrierea lor, a acelor ce au supravietuit cu groaza acelor fenomene...

17 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu.Stiinta s-a pronuntat deja. A fost vorba despre niste accidente regretabile datorate unor greseli umane sau imperfectiunii tehnicii timpului.

| Emeraude a răspuns:

Probabil a fost un caz pe la inceputurile miturilor ăstora care a avut el o explicatie la geneza lui... da' cum sunt oamenii, au despicat firu-n patru si au facut din tantar armasar... eu totusi cred ca exista o explicatie logica, poate ceva legat de magnetism, o anumita energie care se produce acolo... nu stiu, nu sunt in domeniu. Asteptam parerile unora care se pricep ^_^
Presupun (sper) ca nu a venit Sfantu' Duh si a inghitit un avion big grin.

| c0rn3l1uss a răspuns:

happy...nu am auzit nici un mit...tot e TRulaughing...adica am vazut eu ceva reportaj ca acolo e un fel de magnetchatterbox...laughing

| PauLa.M explică:

Ok alina..si epavele unde sunt?

| mihaa a răspuns:

Am vazut un documentar al tv despre asta si totul este un fenomen al naturii : e vb de fluxul si reflul apei, cand se intampla fenomenul asta tot ce este deasupra apei atrage, se formeaza ca o palnie, iar despre avioane si, vapoarele ce ai disparut, se afla acolo in apa, stiu ca au trimis tot felul de roboti si sau gasit toate si mai ziceau ca acum totul e controlat prin satelit dar ca inainte nu se stia de acest fenomen si cand are loc acest flux si reflux al apei deci concluzia este ca nu e nimic paranormal, doar povestii

| CDelia a răspuns:

Am citit si cartea dar adevarul nu il aflilaughinge un mister inca...sunt doar o gramada de ipoteze. tin mai mult sa o cred pe cea care afirma cum ca ar exista un camp magnetic foarte puternichappy ...sau mai stii poate o gaura neagra, extraterestri, civilizatii subagvatice etclaughing...totul e posibil, informatiile astea sunt ascunse de restul populatie, deci chiar daca e deslusit misterul poate noi nu vom afla prea curand sau chiar niciodata!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu s-a mai întors nimeni de acolo. Nici acum nu s-au găsit explicații!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mituri nu, doar ca ceva se intampla pe acolo, ca se interfereaza ceva campuri magnetice gigant, se imbina falii, minereu magnetic (asta este cam ultima explicatie ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt mituri!
Este tot adevarat...este un fel de gaz, care iese din apa, si acopera o mare parte a triunghiului bermudelor. Avioanele care zboara la joasa atitudine pierd controlul din cauza acelui gaz si dispar pur si simplu. Unde? ei stiuhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred
happy
de ce? din cauza ca masonii probabil ca au inceput acest zvon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt mituri, sunt cazuri reale in care au fost implicate persoane reale.Deci...daca am vorbi despre mituri, nu si-ar bate capul atatea persoane cu investigatiile ce vizeaza Triunghiul Bermudelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca e mit sau daca exista vreo explicatie stiintifica...stiu insa cum putem scapa de acest triunghi: il trimitem pe nea Jiji si ori il scufunda, ori il pierde, ori ii mai deseneaza o latura. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt chiar mituri.In plus, as vrea sa nstiu multe sunt Vali

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa ati spun Paula, sunt foarte multe explicatii si foarte multe documentare, nu stim cum au disparut avioanelesi navele si daca ele au disparut cu adevarat.Sunt multe explicatii date de catre cercetatori unii spun ca acolo a fost gasita materi exotica alti spun ca aclo sunt cristalele pierdute ale Atlantidei alti spun ca sunt fenomene extraterestre iar alti spun ca sunt gauri negre, si nu toti oameni care au fost in triunghiul bermudelor au murit.acum te las pe tine sa tragi o concluzie bine.

| hmmmmmmmm a răspuns:

Daca cercetezi informatii despre avioane cazute, ambarcatiuni disparute in Atlantic o sa observi ca nu e nici o diferenta intre Triunghiul Bermudelor si alte zonehappy. De exemplu, daca eu spun ca tu ai facut 100 de greseli se poate sa te vada toti ca pe un om problematic. Am omis insa ca noi toti in jurul tau facem cate 1000 de greseli. Ceea ce dintr-o data schimba datele problemei happy

| Cry_Crysty_1995 a răspuns:

Dupa cum stiti, Titanicul tot in triunghiul bermudelor sa scufundat (Atlantic).