| madutza2468 a întrebat:

Credeti in destin? pentru ce traiti? la ce nu ati renunta niciodata?

Răspuns Câştigător
| FollowTheLight a răspuns:

Da, cred in destin, si cred ca fiecare om are viata scriisa acolo, intr-o carte pe care numai Dumnezeu o are.Noi doar ne urmam cursul firesc.Traiesc pentru a imi implinii visele, la care sper atat de mult.Si sa stii, ca visez mult.Nu stiu ce voi face in ziua in care ele se vor implinii.Cred ca.nu stiu.asi inebunii de fericire.Mai traiesc pentru a ajuta oameni.Multi au nevoie de ajutor, si multi sunt deznadajduiti.Si noi avem nevoie de ajutor. Daca ne-am ajuta unii pe altii, lumea ar fi mai buna.Mai traiesc pentru ca am o viata, si trebuie sa o traiesc.E bine sa traiesti, sa fii sanatos, si vezi, sa respiri.Sunt lucururi atat de mici...pe care noi nu le apreciem.Dar ce ne-am face fara ele? Nu asi renunta la familie, la credinta, la vise.La lucrurile astea nu asi putea renunta niciodata.Viata asta e doar un test.Noi incercam sa il facem cat mai frumos.happy

6 răspunsuri:
| deutSa a răspuns:

Da cred si n-as renunta niciodata la IUBIRE

| ionuutzuu a răspuns:

Putin | Pt. a vedea ce mi se-ntampla in viata | la viata!

| Cherry a răspuns:

Cred in destin mai mult decat orce,cred in Dumnezeu in puterea sa,si este foarte buna intrebarea ta,Fiecare om are un destin,nu exista coincidentele,vietiile fiecarui om sunt scrise acolo undeva intr-o carte a sufletului stiuta doar de cel de sus!
Nu as renunta la iubire,la familie pentru bani,averi, bogatii,pot spune ca sunt si foarte sensibila,credula,visatore, superstitioasa, poate ca faptul se datoreaza ca sunt si zodia peste [care este o zodie sensibila]
Destinul este scris in stele, sa ne lasam indusi de el si ne va purta pe cele mai inalte culmi ale fericirii
Funda?

| aaaa12345 a răspuns:

La viata dupa moarte.

| Jul_4385 a răspuns:

Nu sunt tocmai adepta fatalitatii, dar nici nu pot sa exclud o asemenea posibilitate. Evit sa raspund foarte concret la intrebarile al caror raspuns imi e inaccesibil mie si le e la fel de inaccesibil si altora. Traiesc pentru a invata sa raspund la intrebari. Pentru a gasi raspunsuri. Site-ul asta nu o sa ma aduca niciodata la implinirea scopului existentei mele. La ganul acela de intrebari nu se raspunde pe net.

| Jul_4385 a răspuns:

Am ignorat neintentionat o parte din intrebare. Continui. Nu as renunta niciodata la cei ce nu ar renunta niciodata la mine. Deci, sunt destul de putine lucruri la care nu sunt dispusa sa renunt.