| BeSmart17 a întrebat:

Voi credeti in destin?

12 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Buna!
Nu.

| Freya1 a răspuns:

Da si nu...

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu prea ca destinul si-l mai face si omul cu mana lui.

| CleanHeart a răspuns:

Nu, viitorul ti-l desenezi singur singurel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacã e vorba de ceva financiar/fizic/ce detinem ala nu e destin este muncã, sau mai nou furaciune si calcat in picioare in tara asta.
Dacã e vorba de iubire si persoanele care le atragem, este pur si simplu oglinda care o avem noi insine cu realitatea.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Da si nu.

| BeSmart17 explică (pentru VALCUANDREI1994):

Poti sa justifici raspunsul tau?

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru BeSmart17):

Nu pentru ca nu poate fi o intrebare serioasa. Fara suparare dar nu are nicio importanta. Daca vrei sa ai parte de un raspuns care sa te multumeasca cauta o carte de filosofie. TPU nu cred ca este o paltforma potrivita pentru discutii inteligente.

| BeSmart17 explică (pentru VALCUANDREI1994):

Eu nu cautam o,, definitie" anume. vreau doar sa vad ce credeti voi

| Cannibal a răspuns:

Am trăit unele experiențe care oarecum m-au dus cu gândul la "destin".
Cred că noi singuri ne inluentam destinul in funcție de alegerile pe care le facem.

| Logann a răspuns:

Eu cred ceva care incepe cu D. Exact, Denis.

| sabinaca a răspuns:

Sincer, nu stiu ce sa cred. Toate lucrurile bune care mi s-au intamplat, au fost realizate din greseala.