| sorayaaa a întrebat:

Credeti in fantome? adica nu vreau raspunsuri gen... esti nebuna sau altceva, vreau doar sa imi spuneti daca credeti ca sunt reale si daca vreti detaliati raspunsul va rog! e urgent!big grin

8 răspunsuri:
| machupi8t a răspuns:

Buna. Eu cred. am avut o intrebare asemanatoare mai demult si am avut si o poveste. am deschis dulapu sa ma uit in oglinda si am vazut un baietel. Eu una cred. Si mi-e tare rau ca nu am mai vazut recent sad fiindca sunt pasionata de paranormal

| ayosmdk a răspuns:

Da... spirite exista. Am patit ceva zilele astea, mi-e frica sa mai stau singura. Deci vorbeam la telefon, eram la fereastra si cand m-am uitat la geam am vazut reflectia mea si a altei persoane. M-am uitat in spate sa vad daca era fratele meu si nu era nimeni. M-am uitat iarasi la geam, am vazut iarasi umbra aia. Si ii simteam respiratia. Simteam ca imi sufla cineva in ceafa. Nu glumesc si am noaptea vise ciudate. Mi-au zis si parintii ca tipam in somn, ca au incercat sa ma linisteasca si ca eu tipam : " nu -l lasa sa ma ia...".
Mi-e frica mai tot timpul, dar au trecut cateva zile si m-am mai linistit. happy

| Giuney a răspuns:

In primul rand fantomele nu exista asta este doarr o mica parte rea care o avem toti in minte dar in realitare nu existaa.happy

| Denisa20000 a răspuns:

Nu exista!

| amos5000 a răspuns:

Fantome nu exista dar exista spirite ale unor oameni care au murit dar eu siau dorit sa ramana in acel loc unde au murit si se mai poate intampla sati cada ceva de pe mijlocul biroului fara sal atingi sa vezi persoane de pilda cum a zis d8miax deci spirite exista si i se poate intampla oricui sa vada unul

| sorayaaa explică:

Sincera sa fiu am pus intrebarea pentru ca mi s-au intamplat anumite lucruri si imi era putin teama dar e ok ...parintii mei au vazut si ei ceva asemanator ca mine la fel si sora mea au spus ca vor chema un preot sa sfinteasca casa. ei nu imi spun ca nu cred in asta ca sa nu ma sperie dar i-am auzit vorbind si imi pareau cam ingrijorati, oricum mersi mult pentru raspusuriwinking!:*

| PuffyStar a răspuns:

Pai asta e o intrebeare pe care stiinta nu a reusit sa o rezolve.Eu ma uit la o emisiune super tare cu niste investigatori care cauta fantome masurand campul elctromagnetic, temperatura, camere cu termoviziune,, dar si propriile lor experiete ca de exemplu voci, zgomote, umbre si totul e real.Mor de frica cand ma uit la emisiune.Am aflat de acolo ca daca citesti ceva despre fantome si incepe sa-ti fie teama, subconstientul tau actioneaza asa ca la fiecare zgomot real sau imaginar tresalti gandindu-te ca este o fantoma, cand de fapt e un fleac.Sau cand electricitatea e prea mare ea produce halucinatii, paranoia, tulburari, greata.Ei bine pe deoparte eu cred in fantome, pe deoparte nu cred pentru ca nu vrea sa traiesc cu frica in suflet.Dar fantomele nu sunt neaparat ceva de speriat.Pot fi persoane care vor ajutor, dar pot fi niste spirite rele.Trebuie sa privesti o fantoma ca un om cum esti cu un job cu o familie, sa incerci s-o intelegi.LA intrebarea ta, nu stiu daca se va afla vreodata raspunsul.

| Bogdydy a răspuns:

Nu exista fantomeee puppy dog eyes De fiecare data ele sunt rezultatul imaginatiei si fricii noastre happy Sau al programelor (in cazul filmuletelor de pe internet) laughing Asa ca stai calma, nu exista asa ceva thumbs up