| Pampam a întrebat:

Credeti in paranormal, spiritism sau alte chestii? Mie mi se par foarte true emisiunile pe tema asta chiar daca sunt facaturi, dar nu prea cred ca exista fantome sau asa ceva! Se presupune ca cine nu crede le va vedea! Eu nu am vazut niciuna pana acum laughing. Inca le asteptlaughing. Astept parerile voastre:*love struck!

Răspuns Câştigător
| tim a răspuns:

Eu sunt o fantoma, am fost la tine si.nu m-ai vazut! glumeam. nu crezi ti nu, pana iti apare unu cu cearsafu-n cap sa vezi cum o stergi. am o provocare pentru tine: ai dormi cu mine in cimitir? ca zici ca nu crezi din astea, nici eu.Deci dormi, nu,, culca" cu mine

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Si eu la fel.Pana nu vad o fantoma nu cred
Dar si daca mi-ar aparea una... I don't want to see
Nu stiu cum as reactionahee hee

| Cleona a răspuns:

Nu exista asa ceva!

| shalimar a răspuns:

Nu mi-e frica de fantome, spirite etc.nu vad de ce mi-ar fi frica. locuiesc intr-o casa cu mobila foarte veche de prin 1700(bine intretinuta) si tot timpul aud soapte, pasi, vad umbre etc. dar sa dorm intr-un cimitir :-s intotdeauna mi-a fost...frica nu pot sa spun, dar am simtit o repulsie. ceva din mine striga cu toata puterea:pleaca de acolo.la fel si cu mortii.respectul meu pentru ei, dar nu ma pot apropia.imi trebuie mult timp ca sa pot face vocea interioare sa taca, ca sa pot aprinde o lumanare la capataiul decedatului.inainte sa ma mut in aceasta casa, strigam cu toata forta ca dupa ce moare o persoana, ramane ingropata.nu exista spirite care bantuie pe pamant.soaptele care le aud ar putea fi vantul de afara, casa fiind destul de mare.umbrele ar fi rezultatul privitului prea mult in monitor(cu toate ca nu apar doar cand ma uit la monitor). dar pasii? binenteles ca as tresari daca as vedea una in fata mea, dar m-as calma dupa ce ar trece socul initial.as fi curioasa cine nu ar tresari la vederea unei fantome.cine zice ca nu, sa ridice mana sus...nimeni?

| zuzuke94 a răspuns:

Fantomele exista! intreaba'ti buncii(daca ai la tara) si ei o sa-ti zica mai multe chestii. la mine in sat la bunici s'au intamplat foarte multe chestii si eu chiar cred in asta. App daca vrei sa vezi o emisiune super faina uita'te vinere de la 22la 24 pe discovery. e o emisiune foarte faina cu paranormal...iti zic eu ca exista. daca nu ar exista de ce sa mai vb despre ele si se fac documentare? pupici...:*:*

| byanka14 a răspuns:

Da eu cred, mi s-au intamplat multe...nu spun nimic ca o sa ma judecati prost! Ammulte...viziuni,paranormal.stiu ca nu ma credeti dar acesta este adevarul! comentati cat vreti.

| NinaWoolf a răspuns:

Toate emisiuniile de pe discovery sunt FACATURI pure! sa nu credeti in prostiile de pe discovery :). Cred in spirite, chiar saptamana asta astept sa vina bunica din austria sa ma invete diferite chestii :sa imi amintesc visele, sa pot alunga energia negativa si sa primesc energie pozitiva cata vreau ^^ sa imi amintesc prin vise ce eram, ce faceam in viata trecuta :D, si poate la final dupa ce ma invata despre magia alba o s-o intreb si de spiritism :) ce bunica grozava nu ^^? stiu ca poate vb cu spirite :D mai demult a ajutat o fetita surda care i-a aparut in vis! :) este o poveste f lunga, anyway bunica a ajutat-o :) si fetita acum traieste normal si in sfarsit merge si ea la scoala ca toti copii :x^^ daca vrei sa te apuci de spiritism si magie AI GRIJA! trebuie sa fi curajos :) sa nu te apuci de satanism ca iti vinzi sufletul lui SATAN :P si este aiurea ca acum castigi castigi, si apoi satan te inseala, pe scurt iti da teapa!:)) aa si btw arzi si in focuriile iadului :)) deci un sfat bun :DON'T TRUST SATAN! :)) si uite un site pentru incepatori ^^ www.pranormal.ro :) P. S:Nu te mai uita la prostiile de la tv, eventual doar pe B1 ca is unele emisiuni educative, si daca chiar chiar doresti sa vb cu spirite ^^ invata spiritism pentru asta trebuie sa fi o persoana calma si relaxata, ai si niste reguli de urmat;) AI GRIJA;)! :x Bbye! :)>:D

| Bubiku a răspuns:

Adevarul este ca fantomele exista, nu ma credeti nebun sau d'astea.
Dar un mort nu are la dispozitie 40 de zile sa "colinde" locurile in care a fost in timpul vietii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt atee si totusi ma intereseaza foarte mult acest subiect.Sa sti ca totul are o explicatie logica.Sa sti ca daca crezi in fantome si iti este frica de ele chiar o sa ti se para ca exista si ca poate iti vor raul, in schimb daca nu crezi nu o sa ai niciodata probleme de genul asta. Mie poate sa-mi apara o fantoma in fata si tot nu o sa cred in ele si nu o sa ma tem.

| caracter_8576 a răspuns:

Acuma vad ca fiecare are parerea lui, parerea mea e ca exista spirite ( fantome ) sunt spirite ale oamenilor pur si simplu acele care raman pe pamant " bantuind " sa zic asa din anumite motive poate au murit neimpacate si alte motive

| mady_6364 a răspuns:

Fantomele exista...sti astea sunt numai in cimit vechi, cele mai des intalnite in SUA. Uite'te aici : http://www.unexplainedresearch.com/......tery1.html multi tineri viziteaza cimit asta. e real

| american45 a răspuns:

Fantomele nu exista sunt creati de ale gandiri umane cand ceva e anormal omul se gandeste ca eu fantoma. exista fantome dar nu la noi noi suntem ortodoxi la catolici sunt fantome eu au credinta in spiritebig grin Eu asta cred despre fantome