| sufletel13 a întrebat:

Credeti in zodiac?(zodiac nu horoscop)

19 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, dar nu in totalitate.

| psiholoaga a răspuns:

Nu.

cami
| cami a răspuns:

Da! am mai spus o data...caracteristicile zodiilor mi se par destul de verosimilewinking

| DenissaDeea a răspuns:

Da dar nu chiar in tot ce spune zodiacul.

| kh1ss a răspuns:

Depinde care si cine il face :p

| Ys a răspuns:

Pai si zodiacul are dreptate in unele lucruri... dar nu in totalitae...

| andreutz a răspuns:

Nu, si explicatia este cat se poate de logica: in mare parte, aceste zodiacuri nu fac decat sa afirme generalitati si se bazeaza pe probabilitati matematice...cum ar veni se gandesc si ei la toate posibilitatile, cam ce ar putea sa pateasca un om intr-o zi...se aduna toate la un loc, se impart la 12 (zodiile) si apoi le schimba intre ele... daca vreodata s-ar trezi unul cu bani multi sa dovedeasca falsitatea acestor zodiacuri, i-ar fi foarte simplu...tot ce are de facut este sa faca un recensamant global, sa vezi la cati oameni s-a potrivit zodiacul intr-o luna de exemplu...si iti garantez ca mai mult de 10-15% nu se poate.este o chestie banala de matematica...

| andreutz a răspuns:

Pentru sufletel : crede-ma ca stiu ce am vazut...si ce am scris..am si specificat, zodiac! dar am generalizat, pentru ca se bazeaza pe acelasi lucru happy

| alina_8976 a răspuns:

Zodiacul e foarte adevarat. bineinteles ca nu poate fi totul la fel. de fapt, totul depinde de experientele fiecaruia, de varsta, de cum a trecut prin viata, etc. doi oameni "gemeni" din punct de vedere al datei nasterii pot fi diferiti, diferentiindu-i tocmai experientele de viata. dar nu foarte diferiti, avand in comun ceva destul de important. am 4 prieteni nascuti toti in aceeasi zi, acelasi an (doua fete, si doi baieti, deci se pot face comparatii clare), si sunt cam la fel, cum ziceam, diferentiindu-i experientele traite pana acum.

| simpluEu. a răspuns:

NU

| sufletel13 explică:

Pentru andreutz zodiac nu horoscopbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Cred in faptul ca tot ce se gaseste in jurul nostru influenteaza ceea ce suntem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. te afecteaza psihic.citindul vei cauta in mod subtil sa aranjezi premizele de a se intimpla ceia ce spun astrele.mai ales cele rele.de ce? fiindca cel rau lucreaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... da!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaa oate cun cred. e destul ed superlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cateodata miu s-a intamplat ca lucrurile de acolo da devina reale. Dar nu mereuhappy

| elsa a răspuns:

Da...consider ca astrele iti pot influenta starea de bine sau chiar destinul...insa nu e totul...totul depinde de tine...eu personal cred insa nu sunt superstitioasa...happyhappyhappysunt persoane care nu cred considera ca el poarta ghinion... cel mai bine ar fi sa te intrebi pe tine? tu esti singura care iti vei da un raspunshappy

| sanziana a răspuns:

Nu mereu. dar cat de cat cred