| anonim_4396 a întrebat:

Credeţi în horoscop, în zodiac? De ce?

Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

Cred dar nu practic astrologia, doar o citesc. Cred pentru ca mereu femeile din viata mea au fost dintre cele in compatibilitate cu zodia mea. Atractia este in general intre zodiile compatibile.

| Satango a răspuns (pentru Lawliet14):

Aşteptam răspunsul tău. Mulţumesc.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Satango):

Bine, acum mai depinde si de caracterul omului. Si vezi ca fiecare zodie are ascendent, in functie de ora la care s-a nascut. Si orasul conteaza, adica locatia unde ne nastem, dar aceasta pentru fiecare om individual.

13 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Cineva zicea odată că așa cum ne influențează vremea de afară, în cazul planetelor, stelelor e și mai și. Eu unul nu cred. Eu cred în genetică. Plus că multe lucruri din horoscop nu țin la mine. Se mai pot întâmpla ori din cauza subconștientului, deoarece îți intră acolo acele lucruri și te influențează fără să îți dai seama, ori coincidențe.

| OldSoul a răspuns:

As vrea sa o cred, dar nu se prea pupa ceea ce zice acolo cu ceea ce se intampla in real.

| Doub a răspuns:

Neah.

| PedoBarbie a răspuns:

Nup.

| Mayar a răspuns:

Intr-o oarecare masura... Omul e influentat de gene[informatia din ADN], educatia primita sau neprimita in multe cazuri, anturaj, contexul de dezvoltare al acestuia si, nu in ultimul rand, zodia.
Horoscopul acela ca astazi vei vedea o pisica cu 5 picioare sau alte chestii, e o porcarie la care multi multi pun botu'... Tin cont de zodie, nu de "viziunile" cu privire la destinul pe o zi a persoanelor dintr-o anumita zodie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU cred in horoscop dar caracteristicile care mi le atribuie zodiacul meu ma uimesc fiindca mi se potrivesc, insa nu cred in horoscop.

| iwanttodestroytheworld a răspuns:

Nu cred iar asta nu doar pentru erorile privind compatibilitatea zodiilor ci din simplul fapt ca nu cred ca soarta sau personalitatea unei persoane poate fi ghicita in stele.

| DevilZoneX3 a răspuns:

Nu, deoarece nu exista. Este ca si o superstitie.

| Ayakawelwel a răspuns (pentru DevilZoneX3):

Da exact.Si oricum sunt numai minciuni...