| redfox a întrebat:

Credeti in zodii? Cititi destul de des horoscopul?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

In zodii poate mai cred cam 10-20%, iar horoscopul e o mare tampenie, dupa parerea mea, si nu-l citesc deloc. Si apropo de zodii, dupa asa ceva, oare iti mai vine sa crezi: http://www.tpu.ro/......-varsator/ Mie nu.
Iar daca te nasti, sa zicem, prematur in zodia X, asta inseamna, ca daca te nasteai cu o luna-doua mai tarziu, in zodia Y, ai fi avut un caracter cu totul diferit, ti s-au fi potrivit cu totul alte caracteristici? Iar daca o mama face cezariana, si copilul apare pe lume nu atunci, cand ar fi trebuit sa apara in mod normal/natural, va avea o cu totul alta personalitate, un alt caracter? In loc de un copil, de exemplu, foarte linistit, va fi unul neastamparat si invers? Cam multe intrebari fara raspuns, nu? Exact!
Nu cumva de mici incercam sa ne regasim in caracteristicile zodiei in care s-a intamplat sa ne nastem; sa tragem pe noi o "haina straina", chiar daca ne e prea mica sau prea mare; sa modelam caracterul nostru in functie de ceea ce am citit despre noi in carti, in functie de cum ne-au spus altii, ca ar fi trebuit sa fim? Personal, asta cred.
Cineva din zodia X poate sa gaseasca zeci-sute de caracteristici din alte 11 zodii, care i se vor potrivi ca manusa. Toata smecheria consta in faptul, ca nu le cauta, pentru ca i s-a spus, ca el e un X si asta ar fi trebuit sa fie.
Asta e parerea mea.
Numai bine!

4 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Am citit o groaza de chesti despre fiecare zodie,unele se aseamana altele nu, de exemplu eu sunt zodia Leu si ascedentu tot Leu, si camcaracteristicle pe care le zice sunt sa zic 75 % perfecte, insa de obicei conetaza si ascedentu.Dar asa horoscopul nu il citesc in fiecare zi deoarece nu-i nimic adevarat ce zice, nu se intampla cum zice.Nu tuturor in aceeasi zodie li se intampla al fel ca doar au viitor diferit, Oricum depinde de ascedentu fiecaruia si caracterul, si mostenirea din familie.

| DonCorleone a răspuns:

Eu horoscopul il citesc cand imi apare in fata laughing
nu ma apucasa caut ca disperatul pe net sau altele

dupa cum mi-a spus horoscopul de multe ori mi s-a adeverit doar ca nu ma prea intereseaza...laughing

| Bud?SpiritOfVengence a răspuns:

1 doar in zodii credadica doar atata eu sunt taur tu esti pesti nu cred in compatibilitatea aia
2 nul-am citit nu-l voi citii e o prostie

| Buburuzza a răspuns:

Cred foarte mult in zodii, si in majoritatea chestiilor legate de astrologie.mi se pare fascinanhappy horoscopul il citesc destul de des, si sunt interesata de persoanele din jurul meu ce zodie sunt. citesc destul de mult despre zodii in special despre a mea [ balanta ]
acum sunt persoane si persoanele, unele nu cred, dar pentru mine zodia e ceva foarte importanthappy ce caracterizeaza un om.