| DianaDidi95 a întrebat:

Voi ce ziceti, credeti in zodii si in tot ceea ce se spune despre persoana care este in zodia "x, y."? Adica, cum vi se pare HOROSCOPUL, credeti in el, dupa ce il cititi chiar vi se intampla ceea ce ati citi? Vi se adevereste? Credeti ceea ce se spune despre astrii, despre ce planeta vi se potriveste, daca sunteti semn de apa, foc, pamant, si asa mai departe? Sau in chestia aia cu "daca o persoana este in zodia x, se potriveste cu o persoana din zodia y"?
As vrea niste raspunsuri cat mai detaliate.va rog!
Multumesc anticipat! :*

2 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Okey,deci horoscopu care il da zilnic nu se potriveste deloc si nu se adevereste nici o data e doar o idee despre ce ti s-ar putea intampla nu este totul sigur. Insa de exemplu pe unele site-uri la ce scrie despre zodia mea si felu meu de a fi mi se potriveste,hobby, caracter,stil,etc.Dar nu in totalitate ci doar in mare parte.Iar la ca zodia x se potriveste sau nu e potriveste cu zodia Y,nu e totdeauna cum scrie, un om are cateva caractere din zodia lui dar in rest intregul caracter il mai si mosteneste si sil mai si creeaza el propi asa ca contabilitatea intre zodii depinde de la persoana la persoana nu intodeauna e cum spune, uneori mai sunt si coicidente alteori deloc.

| annemary_6392 a răspuns:

Da! eu una chiar cred in horoscop doar ca mi se intampla sa se fi intamplat deja sau chiar sa mi se intample in alta zi; ar putea sa nu fie adevarat deoarece nu sunt matura iar horoscopul este pentru maturi; ori se intample ca eu sa vad horoscopul si sa incerc sa indrept asta si nu se mai intampla. sper ca acum ai o opinie!