| Vodafone95 a întrebat:

Crema autobronzantă este bună de ceva? Credeti că dacă mă dau cu ea tenul meu o să arate altfel? Sunt alb la fata.nu foarte foarte alb,dar sunt alb, tenul gras si am puncte negre/cosuri.mă gandesc daca mă dau cu cremă nu o să mai iasă in evidentă

3 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Te sfatuiesc sa foloseste mai intai o crema sa scapi de cosuri ca daca le acoperi va fi si mai rau.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Orice ai face nu te da cu crema autobrozanta.Asa am facut eu acum cativa ani si n-am mai iesit din casa o saptamana la cat de urat aratam.Crema asta e buna pentru cei care sunt bronzati sau au tenul inchis, si in niciun caz pentru cei albi.Gandeste-te ca urechile, bratele, gatul, pleoapele vor fi albe in comparatie cu portiunile unde ai dat cu crema.Si oricat de mult ai da, tot nu o sa reusesti sa acoperi toata fata.
Mie imi place tenul alb, mai ales daca e curat, fara bube.
In privinta cosurilor foloseste pudra de argila sau bicarbonat de sodiu amestecat cu suc de lamaie.

| lorena15 a răspuns:

Mai intai foloseste o crema hidratanta si apoi autobronzantul