| Alien a întrebat:

Crezi in dragoste la prima vedere ?

Răspuns Câştigător
| ClaraZ a răspuns:

La prima vedere te "indragostesti" de aspectul fizic, pentru a te indragosti cu adevarat trebuie sa cunosti si sufletul persoanei respective.deci nu!happy

10 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Da! De ce n-as crede? Oricand poti vedea un tip care sa te dea pe spate!

| Silvia a răspuns:

Nu, doar atracţie.Cred că dragostea la prima vedere este doar în filme.

mira
| mira a răspuns:

Este si aceasta o varianta a ivirii dragostei in viata individului.

| 009 a răspuns:

Da de ce nu?

| wish221 a răspuns:

Nu, eu nu cred. Daca te intrebi "de ce?"... ei bine, pentru ca eu cred ca dragostea nu inseamna sa ne uitam unul la altul si sa ne spunem"esti cel/cea mai frumos/frumoasa din lume!". Eu cred ca dragoste este atunci cand ii demonstrezi lui/ei prin fapte ca il iubesti, nu spunandu-i din 5 in 5 minute"te iubesc!". Si nu cred ca poti demonstra asta doar dintr-o singura privire.

| Clever a răspuns:

Persoana pe care o vezi prima data are fizionomia fetei si probabil aspectul fizic cat si celelalte aspecte aparente aproape perfect incadrate in acel model pe care tu ti l-ai construit mental de-a lungul timpuluihappy si de aici probabil i se mai spune si dragoste la prima vederehappy

| Ea_7898 a răspuns:

Dalove struck.Si sambata mi s-a dovdit ca existabig grin
Dar tu?

Tu?

| Nimicdespus_7705 a răspuns:

Nu, nu cred.Pentru o iubi cu adevarat pe cineva ai nevoie de timp pentru a-l cunoaste, pentru a te implica emotional.Cred ca ceea ce numesc anumite persoane"dragoste la prima vedere" este de fapt infatuatie si nimic mai mult.

| A†Raç†iê dIncøLØ de mØrmaN†° a răspuns:

Da... da te cam face sa suferisad

| Anna_4837 a răspuns:

Da