Crush-ul ti-a dat cu seen?

SEENOPHOBIE, -A, s.n. Teama de a te angaja in conversatii si de a primi seen.

E o teama reala, ne-am confruntat cu totii cu macar un seen. Si tot nu stim ce sa facem cand il primim.

Poate ar functiona un link cu o piesa misto care te duce cu gandul la iubi, un meme, o glumita? Uneori merg metodele astea clasice, alteori trebuie adoptata o tactica mult mai indrazneata!

So, intrebarea ramane: voi ce sfaturi aveti pentru cei care sufera de SEENOPHOBIE?

154 răspunsuri:
| DoarAlin a răspuns:

Uau! Boală nouă! laughing O să-i spun lui maică-mea că sufăr de "seenophobie" 0, și nu pot să mai merg la școală. Mulțumesc pentru idee.

| Petrovic a răspuns:

Nu am crush.

| AliTheo18 a răspuns:

Macar o data in viata o sa primim seen. Si? Sunt o groaza de fete/baieti care ne plac si vor sa fie cu noi de-a lungul timpului. Daca iti da toata lumea seen, eu zic sa mai incercam, cu altii ma refer. Sa ne continuam viata, nu stam intr-o persoana.

| AndreeaCr explică (pentru AliTheo18):

Exact, ai perfecta dreptate. Vorba aia: e padurea plina de copaci :-))

| AliTheo18 a răspuns (pentru AndreeaCr):

Sarut-mana pentru aprobare, ma bucur ca gandim la fel, oarecum.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Seen* iti da putere sa treci peste o despartire

| NikolasXD a răspuns:

Duhhhhh

| Mary012 a răspuns:

Da de cate ori nu mi-a dat, dar i-am zis sa nu imi mai dea ca nu suport

| YellowAngel a răspuns:

Crasul meu imi da altceva decat seen

| Xelon a răspuns (pentru YellowAngel):

O ciocolata?

| georgyanaaa a răspuns:

Aceasta intrebare se posteaza la categoria conversatii

| GeorgeBerbec a răspuns:

I-am dat follow cand aveam iubit. Are mii de followeri pe Instagram si urmareste 50. SI am vazut ca mi-a dat follow back desi avea mii de followeri si doar 50 care urmarea si avea sute de like uri. Nu am avut tupeu sa ii scriu si dupa o luna am vazut ca mi-a scos follow ul

| Doarof3 a răspuns:

Mi-a dat seen, dar nu mă interesează...sincer

| MrSnow a răspuns:

Seen mi se pare lipsă de respect sau o jignire, mai degrabă nu răspunzi deloc
Să treacă peste, nu trebuie să fie ceva foarte semnificativ pentru nimeni un seen. Sunt lucruri mult mai nasoale decât un seen

| Sagemi67 a răspuns:

Fata/baiatul care da seen intr-o conversatie arata gradul de inteligenta pe care il au pentru ca nu au puterea de a raspunde acelei persoane.Pe scurt doar persoanele slabe dau seen..si nu ma refer la cei care dau seen ca primesc anumite prostii. happy

| Señor1ta a răspuns:

Dă-i block!

| TediiL a răspuns:

Nu exista si Blokphobie? laughing

| thereisnothingleft a răspuns:

Sa aiba o viata. happy

| AndreeaCr explică (pentru thereisnothingleft):

Daca un adolescent isi face griji ca nu e indragit de persoana draga lui, inseamna ca nu are o viata? Dimpotriva, eu as crede ca isi traieste adolescenta. Astfel de temeri sunt normale la varsta asta, cand experimentezi teama de respingere, nu stii exact cine esti si ce iti doresti. Poate in alte perioade adolescentii nu experimentau aceasta seenofobie, dar sigur s-au confruntat cu astfel de emotii negative cand cel/cea care le cadea cu tronc ii ignora.

| thereisnothingleft a răspuns (pentru AndreeaCr):

Totusi,nu merita sa suferi doar pentru ca persoana indragita nu iti raspunde la mesaj.E foarte nasol ca in timp ce acea persoana isi vede de viata ei, tu suferi in fiecare zi.Prea mult se exagereaza in aceasta privinta, zic.

| AndreeaCr explică (pentru thereisnothingleft):

Stiu ce zici, insa nah, cand esti tanar si e varsta aia de crezi ca cineva este intregul tau univers e cam nasol sa vezi ca te ignora pe fata.

| PetruZMihai a răspuns:

N-am așa ceva

| Caine1122 a răspuns:

Unde este libertatea de exprimare, asta este un site unde ajuti lumea sau l-ati transformat intru-un sondaj de opinii sunteti niste redusi mintali daca stergeti comentariile care arata adevarul pe care nu aveti curaj sa il recunoasteti

| Bitzer a răspuns:

Am un singur sfat: reboot your life.

| NuConteazCineSunt0 a răspuns:

Da

| gomen a răspuns:

Sa incerca sa ii trimita un mesaj crush-ului pentru ca nu va stii niciodata, chiar daca ii e foarte frica de asta. Chestia cu sentimentele si atasarea de alte persoane ține de citatul "Let it go.". Orice se va intampla e perfect ok.

| Virk a răspuns:

Si sa mai ai speranța in Romania.

| username1053847 a răspuns:

Wow, first world problem.

| Olga12 a răspuns:

Cea mai mare frică din sec. XXI?

| Allen1999 a răspuns:

Rip

| Briosacuafine a răspuns:

Cartea " Ceilalti si eu " scrisa de Isabelle Filliozat. happy
Si eu aveam problema asta, ba cu seen, ba pana si in viata reala, dar cartea m-a ajutat foarte mult.
Sau un pahar de vin inainte de a vorbi cu persoana respectiva! laughing

| Kindless a răspuns:

Mie mereu mi-au plăcut persoanele cu care poți purta conversații normale și pe care nu le deranjează prezența ta.
Mi se pare aberant să îți placă cu adevărat de opusul acestui fel de om.
Cum e posibil?

| Tokyo1sa1va1scot a răspuns:

De ce ai fotografia diferita sus?
De ce poti scrie ingrosat?
Esti cumva de la securitate?

Multumesc anticiapat!

| Niggos a răspuns:

De obicei oamenii dau seen pentru ca primesc mai multa atentie decat sunt obisnuiti si cred ca vei sta dupa ei la nesfarsit, prin urmare, daca dai impresia ca esti ocupat, persoana te va vedea cu alti ochi si va incerca cel mai probabil sa iti castige cumva atentia

| Minodorica a răspuns:

Nu știu exact, deoarece nu am avut niciodată crush până acum. mi se pare o pierdere de timp, îl placi, te place. bine, nu te place uită.

| Dennv a răspuns:

Nu stiu daca te-ai gindit mult la ce ai scris, dar mie mi se pare ca e poetic big grin