Crush-ul ti-a dat cu seen?

SEENOPHOBIE, -A, s.n. Teama de a te angaja in conversatii si de a primi seen.

E o teama reala, ne-am confruntat cu totii cu macar un seen. Si tot nu stim ce sa facem cand il primim.

Poate ar functiona un link cu o piesa misto care te duce cu gandul la iubi, un meme, o glumita? Uneori merg metodele astea clasice, alteori trebuie adoptata o tactica mult mai indrazneata!

So, intrebarea ramane: voi ce sfaturi aveti pentru cei care sufera de SEENOPHOBIE?

154 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Asta da problema majoralaughing

| Ramo137 a răspuns (pentru Bookaholic.ro):

Bun raspuns

| Ramo137 a răspuns (pentru Aslam):

Ce raspuns bun! am dat si eu unul azi. tin cu tine

| Darkmagic a răspuns:

Asta DA, "problema"! ***
O respinge "crush-ul" pe una de 13 ani... rolling on the floor
Femeile mature sunt batute ca fasolea in Romania, dar niste nimeni in drum, isi fac ei probleme de ce "traume" emotionale sufera o ciutanca de 15 ani cand isi alege ea cu capatana ei un...crush de 25 si ala nu o baga in seama... rolling on the floor
CE faci cand esti respins la un interviu pentru job si ai un credit obscen la banca, intereseaza pe cineva?
Pentru alea care NU sunt respinse de "Crush" si maine intreaba cate cinci pe zi: "M-a privit Crush-ul, oare am ramas insarcinata?", RECOMANDA cineva ceva?
NU!
"Seen" si "Crush", sau cum sa ne dam in barcile romglezei si neologismelor, cu dezinvoltura prostului fudul...

Detinem deci o Oportunitate pe care suntem Determinati sa o Implementam intr-o Locatie pe care am Anvizanjat-o, Achiesand la o Mentenanta care is a Must si asupra careia ne Focusam in Expectatiunea unui Feed-Back pozitiv! big grin
...si intrebarea intr-o romaneasca neaosa:
BA!
VA MAI FACETI VREODATA BINE?

___________
*** Raspuns recomandat because I'm speriat de wordul ala nou Seenophobie and I don't know ce sa fac!
So?

| Dennv a răspuns:

Nu stiu daca te-ai gindit mult la ce ai scris, dar mie mi se pare ca e poetic big grin

| DaniTDCI a răspuns (pentru Dennv):

Da da happy

| ALGator a răspuns (pentru Violleta2022):

Da ce i crushul, bre?

| thereisnothingleft a răspuns (pentru AndreeaCr):

Totusi,nu merita sa suferi doar pentru ca persoana indragita nu iti raspunde la mesaj.E foarte nasol ca in timp ce acea persoana isi vede de viata ei, tu suferi in fiecare zi.Prea mult se exagereaza in aceasta privinta, zic.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Mai mereu raman cu seen.

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Ce probleme au unii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am crush si nici teama de seen & block.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Asta e generatia din ziua de azi, tot felul de fobii, calculatoare, telefoane si mai stiu eu ce.
Ce e cu intrebarea asta si cu ce te ajuta ca ti-a dat "seen" sau nu, really? Asta a ajuns aceasta lume?
Va bateti joc de ea in ultimul hal, mergeti la biserica si lasati toate prostiile copilaresti.

| AliTheo18 a răspuns:

Macar o data in viata o sa primim seen. Si? Sunt o groaza de fete/baieti care ne plac si vor sa fie cu noi de-a lungul timpului. Daca iti da toata lumea seen, eu zic sa mai incercam, cu altii ma refer. Sa ne continuam viata, nu stam intr-o persoana.

| Briosacuafine a răspuns:

Cartea " Ceilalti si eu " scrisa de Isabelle Filliozat. happy
Si eu aveam problema asta, ba cu seen, ba pana si in viata reala, dar cartea m-a ajutat foarte mult.
Sau un pahar de vin inainte de a vorbi cu persoana respectiva! laughing

| MrSnow a răspuns:

Seen mi se pare lipsă de respect sau o jignire, mai degrabă nu răspunzi deloc
Să treacă peste, nu trebuie să fie ceva foarte semnificativ pentru nimeni un seen. Sunt lucruri mult mai nasoale decât un seen

| Petrovic a răspuns:

Nu am crush.

| IIIshaneIII a răspuns:

Maine-poimaine o sa se interneze lumea la nebuni sa se trateze de seen-o-fobie, si o sa ia anti-seen-o-fobice cu reteta de la farmacie, si e adevarat ce zic, nu e o gluma.

| Nemessys a răspuns:

-Alo?
-Doamna, fiul dumneavoastră este la spital în stare foarte grava, va rog sa veniți aici urgent.
(Mama ajunge acolo în 30 de minute )
-Domnule doctor ce s-a întâmplat cu băiatul meu? E grav.
- E chiar foarte grava doamna, e o boala nou apărută, care din păcate nu am găsit un antidot.
- Ce este?
- A primit seen de la cursh-ul lui
- I don't want to see
- suferă de seenophofie. Singura modalitate prin care poate scăpa este sa renunțe la Facebook.

(Râdeți ca va rog ) Dar parcă văd ca o sa apară odată și odată la știri ca cineva s-a sinucis din cauza ca a primit seen. Pot sa jur ca o sa se întâmple asta rolling on the floor Cum a mai zis și endoryus, acum câțiva ani Îți era frica sa mergi la război, acum Îți e frica de un **** virtual. Da-o naibii de treaba. Și apropo, chestia asta mai rămâne mult timp populara?

| JackR a răspuns:

OK, daca recunosc si zic "Da! Mi-a dat cu seen!" (desi este incorect din punct de vedere semantic, corect fiind "Mi-a dat seen!"), promiteti ca stergeti intrebarea de la "Recomandate"?

| xSega a răspuns:

Dacă și asta a ajuns problema existențială lumea asta se duce naibii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti le-au sters pentru ca esti neam de traista, de aia.
Du-te si raspunde la intrebari serioase si lasa-ne, desi pana si acolo iti dai in petic.
Intrebarea este foarte relevanta categoriei Adolescenti, iar majoritatea lor chiar au frustrari legate de Seen-uri la mesaje.
Nu te obliga nimeni sa raspunzi unde nu iti place sau ti se pare o porcarie.
Iar facebucismul face parte din realitate.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tu consideri Facebook parte din realitatea vietii tale, inseamna ca ai o viata trista

| ALGator a răspuns:

Mi-a dat seen, mi-a dat, mi-a dat. Iubi multumita tare, se expecta saraca. I-am dat si eu un link la o piesa misto compusa de mine pe bune. mi-a dat cu flit, ma lasi cu piesa ta.
Teama era reala, eu ce ma fac acum? Da iubi: dac-o prind pe crusha aia te omor, ce te-virti prin jurul ei nu-ti ajunge. Âncet-âncet e justificat sa nu-mi mai fie teama. ma tem de admi.

| francut a răspuns (pentru Aslam):

Pai, era vorba de englezisme, nu-i asa?

| ALGator a răspuns:

Admi ti-a dat cu flit.

| ALGator a răspuns (pentru Bula):

Crush nu crash! ce nasol e sa fii adoleschent. nu eh phobie, e malehadie.

| ALGator a răspuns (pentru AllieAyl):

Poate seenphatica sau screenpathica.

| alexalx1234 a răspuns:

Pe mine toate crush-urile care le-am avut m-au refuzat. Asa ca nu imi mai bat capul cu asta

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Nu prea inteleg dar fie

| anonimg a răspuns (pentru ALGator):

"Crush"-ul este o persoana de sex opus care te place, dar tu nu stii ca te place. De curand am aflat si eu asta.
Dintotdeauna a existat "crush"; dar astazi tinerii i-au pus si un nume.