Crush-ul ti-a dat cu seen?

SEENOPHOBIE, -A, s.n. Teama de a te angaja in conversatii si de a primi seen.

E o teama reala, ne-am confruntat cu totii cu macar un seen. Si tot nu stim ce sa facem cand il primim.

Poate ar functiona un link cu o piesa misto care te duce cu gandul la iubi, un meme, o glumita? Uneori merg metodele astea clasice, alteori trebuie adoptata o tactica mult mai indrazneata!

So, intrebarea ramane: voi ce sfaturi aveti pentru cei care sufera de SEENOPHOBIE?

154 răspunsuri:
| BayazidFulgerul a răspuns:

Daca cineva pentru care simti o atractie emotionala iti da cu seen din motive banale, atunci nu e interesat/a. Poti incerca cateva zile (dar impune o limita din prima zi) sa ii captezi interesul. Daca nu merge, ei bine, ar trebui sa il/o lasi in pace deoarece nu merita resursele tale temporale si nervii pe care ii faci. Seenophobia e practic, teama de a fi ignorat. Cu totii o avem.

| YellowAngel a răspuns:

Crasul meu imi da altceva decat seen

| Minodorica a răspuns:

Nu știu exact, deoarece nu am avut niciodată crush până acum. mi se pare o pierdere de timp, îl placi, te place. bine, nu te place uită.

| BayazidFulgerul a răspuns (pentru Violleta2022):

Exact.
e un mesaj vazut, la care nu s-a raspuns. teama de seen e teama de a fi ignorat in mediul virtual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si uite dovada clara ca lumea se duce de rapa.

| Junior_Aurel_1988 a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva, incerc pas cu pas sa ma detasez de site-urile de socializare, si orice forma de socializare online!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cine a mai inventat si boala asta "SEENOPHOBIE" este doar teama de refuz, acele persoane le este teamã de refuz crezând cã daca il primesc nu sunt destul de bune.

| eurovllogertruk a răspuns:

Exista posibilitatea ignor... iiii!

| danielaberegoihere a răspuns:

Sa il innebuneasca pe ala care i-a dat seen cu mesaje pana ajunge la block sad

| Xelon a răspuns (pentru YellowAngel):

O ciocolata?

| Alexandruuu88 a răspuns:

Seen* iti da putere sa treci peste o despartire

| ChristiaN47 a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa o lase mai usor, mai bine e sa iti suni crush-ul, poate nu a vazut mesajulwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seen "nu pot vorbi acum deoarece am mâinile sau gura ocupa-te cu o altã persoanã, dar te-am vazut"

| gomen a răspuns:

Sa incerca sa ii trimita un mesaj crush-ului pentru ca nu va stii niciodata, chiar daca ii e foarte frica de asta. Chestia cu sentimentele si atasarea de alte persoane ține de citatul "Let it go.". Orice se va intampla e perfect ok.

| Doarof3 a răspuns:

Mi-a dat seen, dar nu mă interesează...sincer

| Romanul86 a răspuns (pentru Bookaholic.ro):

Așa zic și eu! La cine îi ești simpatic îi ești simpatic și gata. La cine îi ești simpatic vrea sa te cunoască.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre ce vorbiți oameni buni?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu inteleg la ce se referă intrebarea, poate ma ajuti cu un raspuns. Multumesc mult.

Răspuns utilizator avertizat
| Luluuu123 a răspuns:

Nu, pentru ca atunci cand il aveam crush si el ma avea pe mine si normal ca nu imi dădealaughing

| Olga12 a răspuns:

Cea mai mare frică din sec. XXI?

| FaggotXD a răspuns:

Eu nu am crush, am cancer

| Ara997 a răspuns:

De catre cine este "recomandata"?

| Virk a răspuns:

Si sa mai ai speranța in Romania.

| RăzvanMoN a răspuns:

Da

| Ezariu_Lavinia_2000 a răspuns:

Nu iti stresa crush-ul... da-i putina libertate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seenophobie, acum inventezi cuvinte

| Niggos a răspuns:

De obicei oamenii dau seen pentru ca primesc mai multa atentie decat sunt obisnuiti si cred ca vei sta dupa ei la nesfarsit, prin urmare, daca dai impresia ca esti ocupat, persoana te va vedea cu alti ochi si va incerca cel mai probabil sa iti castige cumva atentia

| Cozmo23 a răspuns:

Sincer si eu am aceasta fobie insa nu ma framanta tare de aceea eu aleg o discutie fata in fata in care este si imposibil sa dai seen cuiva.Cand vorbesti fata in fata te ajuta foarte mult exprediile faciale si abordarea pe care o iei astfel reusind sa captezi mai bine atentia asa ca daca cineva vrea sa inceapa o relatie este necesar sa aprobe mai intai convorbirea personala cu acea persoana in special trebuiesa astepti sa gasesti momentul potrivit acela fiin atunci cand desvoperiti un interes comun referitor la un hobby, film, serial, opinie etc. care sa fie comuna. Incercarea la o abordare directa si nemotivata poate induce neincredere si sentimentul ciudat pentru majoritatea cei care patesc sa fie abordati in special evita aceste situatii sau chiar in cel mai rau caz observa disperarea celui care abordeaza si incepe sa manipuleze persoana.