Crush-ul ti-a dat cu seen?

SEENOPHOBIE, -A, s.n. Teama de a te angaja in conversatii si de a primi seen.

E o teama reala, ne-am confruntat cu totii cu macar un seen. Si tot nu stim ce sa facem cand il primim.

Poate ar functiona un link cu o piesa misto care te duce cu gandul la iubi, un meme, o glumita? Uneori merg metodele astea clasice, alteori trebuie adoptata o tactica mult mai indrazneata!

So, intrebarea ramane: voi ce sfaturi aveti pentru cei care sufera de SEENOPHOBIE?

154 răspunsuri:
| AndreeaCr explică (pentru alexalx1234):

Inseamna ca nu a fost vorba despre persoanele potrivite. Fiecare om are jumatatea sau, cum imi place mie sa cred, jumatatile lui in aceasta lume. Nu te descuraja!

| AndreeaCr explică (pentru AliTheo18):

Exact, ai perfecta dreptate. Vorba aia: e padurea plina de copaci :-))

| AndreeaCr explică (pentru thereisnothingleft):

Stiu ce zici, insa nah, cand esti tanar si e varsta aia de crezi ca cineva este intregul tau univers e cam nasol sa vezi ca te ignora pe fata.

| AndreeaCr explică (pentru ALGator):

:-)) Ai imaginatie, imi place cum gandesti!

| AndreeaCr explică (pentru xSega):

Cand esti tanar si iubesti cu ardoare pe cineva care nici nu stie ca existi sau caruia nu ii pasa de tine, cam da, acest seen sau ignorare este o problema existentiala.

| ALGator a răspuns (pentru anonimg):

Mulțumesc!

| beschin a răspuns:

Nu

| GeorgeBerbec a răspuns:

I-am dat follow cand aveam iubit. Are mii de followeri pe Instagram si urmareste 50. SI am vazut ca mi-a dat follow back desi avea mii de followeri si doar 50 care urmarea si avea sute de like uri. Nu am avut tupeu sa ii scriu si dupa o luna am vazut ca mi-a scos follow ul

| IIIshaneIII a răspuns:

Tara arde si baba se chiaftana, romanasii nostri sunt foarte adormiti si concentrati pe,, crush,, si cand o sa fie un,, crash,, pentru toti nu vor intelege

| soloRazvy a răspuns:

Seen nu e asa naspa pe cum pare decat ca nu stiu cum naibi sa raspund ai putea vb fata in fata si gata

| Kindless a răspuns:

Mie mereu mi-au plăcut persoanele cu care poți purta conversații normale și pe care nu le deranjează prezența ta.
Mi se pare aberant să îți placă cu adevărat de opusul acestui fel de om.
Cum e posibil?

| Mary012 a răspuns:

Da de cate ori nu mi-a dat, dar i-am zis sa nu imi mai dea ca nu suport

| alexwahl a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt AlexWahl.De ce nu imi raspunde nimeni? Tu esti sefu de pe TPU?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru alexwahl):

Nu, sunt Maica Precista. Ma uit la rastignirea intrebarilor tale.

| Tokyo1sa1va1scot a răspuns:

De ce ai fotografia diferita sus?
De ce poti scrie ingrosat?
Esti cumva de la securitate?

Multumesc anticiapat!

| PumpkinDoll a răspuns:

Sa ziceti mersi ca v-a dat si seen, puteti sa considerati ca v-a bagat in seama macarrolling on the floor

| AliTheo18 a răspuns (pentru AndreeaCr):

Sarut-mana pentru aprobare, ma bucur ca gandim la fel, oarecum.

| alexwahl a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici eu nu sunt religios. numa ca mi-ati sters intrebarea aia cu dusmanii. Eu am vrut doar niste sfaturi. Oricum am rezolvat problema mea.

| Bitzer a răspuns:

Am un singur sfat: reboot your life.

| mentholinks a răspuns (pentru alexwahl):

TimesnewTPU e doar un user normal, n-are legatura cu conducerea siteului.

| NuConteazCineSunt0 a răspuns:

Da

NOname
| NOname a răspuns:

Adminii au reușit să producă o nouă boală: "crush-ul-ți-a-dat-cu-seen?-o-phobie". big grin

| DoarAlin a răspuns:

Uau! Boală nouă! laughing O să-i spun lui maică-mea că sufăr de "seenophobie" 0, și nu pot să mai merg la școală. Mulțumesc pentru idee.

| Allen1999 a răspuns:

Rip

| SynapseNinja a răspuns:

Salutare! Această „seenophobie" este tot mai întâlnită în rândul oamenilor, în special cel al adolescenților. Acest „seen" cauzează multe inhibări în convorbirile de pe Facebook, și nu numai. Este un fel de teamă, mai mult o limitare în a convorbi cu cineva doar pentru a nu primi acest „seen", tradus „văzut". Le recomand acestor tineri să nu pună la suflet dacă persoana lor dragă sau „crush" (cum le spunem noi, ăștia generația rețelelor sociale) dacă le dă cu „seen" că poate nu au timp să răspundă atunci sau nu le plac convorbirile pe rețele sociale. De multe ori, unii se mai și sinucid, chiar nu îi pot înțelege pe ăștia, sincer, că până șa urmă mai sunt atâția oameni pe glob, nu se știe unde poate apărea „marea iubirea" (cum îi spun eu). Pot asculta o muzică mai veselă care să îi distragă.

| iasmina07 a răspuns:

Sa le raspunzi cu aceeasi moneda le da-i si tu seen si pana ala urma se va dezobisnui si el

| Nilsson a răspuns:

M-am saturat sa dau ``seen`` la intrebarea asta happy

| Caine1122 a răspuns:

Unde este libertatea de exprimare, asta este un site unde ajuti lumea sau l-ati transformat intru-un sondaj de opinii sunteti niste redusi mintali daca stergeti comentariile care arata adevarul pe care nu aveti curaj sa il recunoasteti

| ROB3RT89 a răspuns:

Multi nu prea inteleg ce e ala seen...
Daca vorbim de cei care incep o conversatie cu "buna" si "ce faci" sau cu replici de tractorist, e posibil sa ia seen fara ca fata sa mai arunce un ochi pe profilu lui.
Vestea proasta e ca e vina lor in 98% din cazuri, restul sunt fite sau fata chiar nu are chef sau e prinsa intr-o alta conversatie.
Multi agata pe facebuck si sunt foarte frustrati cand primesc un seen, saracii laughing
Balta are peste, dar sunt prea multi pescari nepriceputi!

| Mclaren12 a răspuns (pentru Aslam):

Ne ducem naibii de tot cu tampeniile astea. Parca intentionat se vrea o generatie de tineri "sub-dezvoltata intelectual". Probabil astfel vor fi mai usor de condus si manipulat.