| anonim_4396 a întrebat:

Cu 8 in teza, unul in oral, si cu o gramada de 10, iti mai poate iesi media 10? (de cati de zece in oral ai avea nevoie?) Funda

Răspuns Câştigător
| LadyInBlack a răspuns:

Nu iti iese media 10 nici cu slujbe. straight face Eventual daca iei peste 100 de 10 si te rogi de prof/a sa iti mai dea o sutime ca sa iti iasa 9, 5 si sa se rotunjeasca pana la 10. Cand ai 8 in teza trebuie sa ai neaparat 10 in oral ca sa iasa media 9, 5.
Bafta.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu o grămadă de 10?
Hai să fim serioși, pui întrebarea la mișto!
La așa note trebuie să știi să socotești!
Ai nevoie de 10 pe linie.
Pa, pa.

| 9gag a răspuns:

Nici cu 11 de 10 nu ti-ar iesi media 10...cu 11 de 10 si un 8 in oral si 8 in teza iti iesa 9.37

| JustForFewSeconds a răspuns:

Daca aveai 9 in teza...mai mergea

| AndaMrr a răspuns:

Poti sa iei 1.000.000...de 10 ca media tot 9 o sa iti iesa...sad

| haifisch a răspuns:

Nu iti mai poate iesi. Daca ai 8 in teza, ai nevoie numai de note de 10 pentru media 10.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar cu 9 in teza?

| Petrust a răspuns:

Daca ai o nota de 1 la teza orala, nu are de unde sa-ti iasa 10...