| SmilerXd a întrebat:

Am un 7 in teza si doi de 3 in oral, am nevoie de un 6 ca sa-mi poata iesi media 5. Dar nu mi-a mai incheiat media. Mi-a zis cineva ca daca m-ar lasa corigenta sau nu mi-ar incheia media si as avea 7 in teza ar bate la ochi, ca am 7 in teza si m-a lasat corigenta... Este adevarat?

3 răspunsuri:
| Sophistiqué a răspuns:

Teoretic, te poate lăsa corigentă. Dar nu cred ca ar face-o, având în vedere ca tu ştii materia, din moment ce ai luat 7 în teză (fiind o nota destul de bună). Deci stai liniştită! happy Totuşi, cum ai reuşit să iei 2 de 3? laughing

| SmilerXd explică (pentru Sophistiqué):

1 că nu am avut o temă, şi al 2-lea mi l-a pus ea. Deci să-mi fac griji pentru asta... sau?

| Sophistiqué a răspuns (pentru SmilerXd):

Păi depinde şi de mediile de la alte materii. Dacă nu mai rămâi corigentă la altceva, nu te va lăsa nici la mate, cu siguranţă!