| Tiffany89 a întrebat:

Cu ce medie se intra la liceu la mate info billingv? Dar la filo?
Si as mai avea o intrebare.Eu sunt clasa a8a la liceul german, daca trec la un liceu roman, dau examen la germana? Si matematica cum o dau pe germana sau romana?

Răspuns Câştigător
| Danny a răspuns:

Pentru a intra la un liceu Bilingv trebuie sa dai examenul de limba respectiva, examene ale caror date se vor regasi in brosura care o vei primi de la scoala generala.
Nu mai trebuie sa dai alt examen, se presupune ca intri ca la orice alt liceu.
La filologie vei avea automat tezele: romana, latina, germana, engleza (franceza va fi inlocuita de germana), iar la mate info nu sunt extrem de sigura, insa cred ca matematica, fizica, germana, informatica/chimie... sau o combinatie in felul acesta.
Ca informatie suplimentara, la liceu la filologie se face tehnologia informatiei (se va lucra in Office -word, powerpoint, excell, access-), iar la mate-info vei face programare cu aplicatii pe probleme.

Bafta! happy