| PrINcEss_Y a întrebat:

Cu ce medie se intra la liceul de muzica si arte plastice di alba iulia(nu vreau siteuri vreau un raspuns)?

6 răspunsuri:
| Mik3 a răspuns:

8. 40 parca atata era big grin

| IDA08 a răspuns:

Hei! Eu nu sunt din Alba Iulia dar sunt la un liceu de arte. N-am dat la muzica...am dat la arhitectura. Eu am dat doua probe de aptitudini dar la muzica parca a fost decat una[nu stiu sigur]. Dar cu siguranta este! La mine, anul' trecut, media se culcula asa: 75% media celor doua probe de aptitudini si 25% media claselor V-VIII, aceasta incluzind si tezele cu subiect unic. Deci...nota de la proba/probele de aptitudini inmultita cu 3, + media de admitere cu care ai iesit din generala, astea impartindu'se la 4. Si aia e media.

| Alistair a răspuns:

Din cate stiu eu se da un examen. Acuma depinde si la ce specializare. Arhitectura, muzica sau desen.

| Alistair a răspuns:

Este cam greu. Am prieteni acolo si toti canta la instrumente de pe cls a 9 a. Acuma ei sunt pe a 12 a. Si majoritatea dintre elevii de la muzica sunt la acea scoala de pe clasa a 5 a inclusiv prietenii mei. Daca vrei eu intreb pe unul dintre ei cum sta treaba, ce medii se iau in considerare si daca se revine de la zero cu materia la muzica.

| PrINcEss_Y explică:

Pai eu vreau la muzica. Si daca vreau la muzica se ia in considerare doar media de la muzica sau si media anuala su amandoua?

| PrINcEss_Y explică:

Problema e ca eu la scoala mea nu am facut muzica niciodata si nu stiu decat cateva note si timpi, daca o sa merg ar putea sa ma invete si cate ceva din muzica? pentru ca noi nu avem profesoara de muzica la scoala mea si daca nu stiu absolut nimic adica stiu ceva din muzica e vreo problema?