| Kanpeki a întrebat:

Cu ce pot atrage atentia la scoala? big grin

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Aruncă-te pe geam. Îţi garantez că vei atrage atenţia.

7 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Am impresia ca in societatile tip "turma de oaie" a fi original inseamna a fi simplu. Putini o sa te admire pentru. propriul tau stil si mai multi o sa te considere ciudat.
Sa atragi atentia intentionat poti simplu prin comportament mai "libertin", prin scandaluri zilnice, etc, bineinteles, nimeni nu o sa mai aiba o parere buna despre tine. Ar mai fi idea, sa incepi sa asculti "muzica ciudata", adica ceva ce nu e absolut deloc comercial la noi [deci nu manele, hip-hop, rap, house, dance, etc]. Unii te vor privi ca pe felu' 21, altii vor spune "uite, are tupeul sa arate cine este el cu adevarat!".
Poti atrage atentia si printr-o atitudine haioasa, usuratica, calma si relaxata intotdeauna, chiar si atunci cand restul colegilor tai tremura si fac pe ei.
Poti atrage atentia invatand bine [ceea ce e putin mai greu de facut, in caz ca nu inveti deja bine], doar ca o sa te nimeresti cu tampiti care o sa fie invidiosi.
Si intr-un final, poti atrage atentia prin pupincurism. Nu e cea mai faina idee chiar deloc, dar atrage atentia. Sa fii genul ala de om care-i linge pe toti, si evident, il/o usuca de teme/bani/etc, si dupa aia trece neobservat la altcineva si tot asa... Dar e cea mai banala si cea mai stupida metoda de a atrage atentia, unii mai culti o sa spuna ca n-ai coloana vertebrala, iar cei prosti o sa spuna ca nu esti in stare sa traiesti singur.
Alege varianta si da-i bataie! laughing

| GuessWho a răspuns:

O tunsoare noua. un machiaj fresh b-) si o imbracaminte la moda.

| xSoaked a răspuns:

Stai cuminte in banca ta O_o
Nu te forta sa fii ceea ce nu esti. A avea o atitudine cool este important, dar trebuie sa o ai tu, de cand te stii, nu sa te schimbi pentru a o avea.

| BurN a răspuns:

Sparge un geam!

| Meryem027 a răspuns:

La scoala, in primul rand cu rezultate bune si foarte bune. happy In al doilea rand, sa fii cine vrei tu sa fii, nu ce vor altii. Si cine te place, te place asa cum esti. Na, ca sa fii mai " popular ", mai lasa si tu de la tine, atunci cand e cazul. Dar sa stii ca nu trebuie neaparat sa iesi in evidenta.

| Qxigen a răspuns:

Pur si simplu poartate normal. Sa stii ca viata nu e ca in filme si nu este asa usor sa atragi atentia. Fa si tu ce iti place: inscriete la concursuri, joaca in campionatul de fotbal daca ai. Daca nu esti sportiv si iti place sa scrii fa-ti propriul blog. Propune cat mai multe activitati pur si simplu fi tu insusi pentru ca lumea e prea mica sa fii altcineva.

| jessikutza a răspuns:

Pai sati schimbi lookulwinking