| DouaPuncteIcs a întrebat:

Cu ce pot sa-mi acopar cercurile negre de la ochi?
Este ceva la avon?
Cat costa?:d
fundawinking

3 răspunsuri:
| curiozitatea a răspuns:

Incearca cu Roll` on de la Garnier e Foarte bun.
Nu acopera cearcanel dar le face sa treaca:)Am vazut si pe TPU multe intrebari legate de Roll-on si toti au scris ca sunt multumiti eu sincer nu am folosit dar toti imi spun ca da roade...Eu asa cred:) O prietena chiar a scapat de cearcane.
Pentru a le acoperi incearca de la oriflame batoanele corectoare uite aici :
http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=11426

http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=15702
asta e 13 lei:D

E foarte OK

Remedii rapide pentru cearcane:
· cel mai recunoscut remediu consta in aplicarea a doua felii subtiri de cartof crud;
· aplica pe ochi doua pliculete de ceai negru inmuiate in apa calduta;
· fa comprese cu ceai de albastrele sau tei;
· ia doua linguri de inox si tine-le in frigider sau sub apa rece cateva minute, apoi aplica-le peste zona cearcanelor
· relaxare rapida a ochiilor: acopera-i cu palma cateva minute, fara a apasa.
· ca sa nu ai pleoape umflate dimineata, incearca sa dormi cu capul putin mai sus decat pozitia corpului.

Remedii rapide pentru ochi rosii:
· aplica comprese cu ceai de musetel sau felii de castravete crud.
· nu neglija somnul, dormi 8-9 ore pe noapte pentru a nu avea ochi obositi, umflati, rosii.
remdii:!
http://www.miresici.ro/f74/18759-cearcanele-remedii-rapide/

| Kenny a răspuns:

Se numesc cearcane si iti trebuie un baton corector, care acopera si cosurile / roseata. De fapt cam toate imperfectiunile pielii. La Avon e de mai multe feluri, uite ce scrie in ultima brosura:
Creion corector ideal shade - 16. 99 lei

| iulyluvy a răspuns:

Pai nule poti.Sau intreaba o farmacista sigur poate ea, daca nu cauta pe netwinking