| Candace a întrebat:

Cu ce se curata markerul permanent?( dupa usa?) stiu ca e amuzant dar mi-am scris niste formule pe usa si acum nu se mai curata pentru ca era marker permanent

7 răspunsuri:
| վፀiፀፀ a răspuns:

Pai cel mai repede se duce cu acetona si nu trebuie` sa freeci pana`ti sare capu`!

| Danyelusha a răspuns:

Poti incerca sa stergi cu diluant sau cu spirt, dar diluantul este mai bun, muult norocwinking

| funxoxo a răspuns:

Acetona

| Candace explică:

Ba dau cum sa nu dau?!

| 4ndr3x a răspuns:

Cu spirt...nu dai fundita?:3

| alessutu79 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema uite cateva solutii:
prima solutie:
-foloseste pasta de dinti:*
Ia o cantitate mica de pasta de dinti (pasta, nu gel), aplic-o pe pata de marker permanent si freaca bine portiunea cu ajutorul unei carpe mai aspre sau a unei periute de dinti pe care n-o mai folosesti.
Daca e vorba de o pata mai veche, despre care crezi ca va ceda mai greu, poti lasa pasta de dinti sa actioneze pentru 1-2 minute, iar apoi sa indepartezi totul cu o carpa umeda, dar stoarsa.
Daca e vorba de o suprafata de lemn, freaca zona cu pata de marker in directia aschiilor de lemn, nu in contra lor. Poti aplica putina presiune daca vezi ca pata cedeaza mai greu.
a doua solutie:
-foloseste radiera(merge super, eu pe asta am folosit-o)
In functie de vechimea petei si suprafata pe care exista aceasta, guma de sters poate functiona pentru indepartarea petei.
a 3 solutie:
-foloseste fixativ de par,
Aplica o cantitate mica de fixativ de par, astfel incat sa umezesti pata de marker, si apoi o poti indeparta cu o carpa.
a 4 solutie:
-foloseste spray impotriva insectelor.
Acesta contine substante care intra in conflict cu pata de marker si o pot indeparta, daca pulverizezi si stergi cu o carpa aspra.
SUCCES! ..eu am folosit-o prima data pe prima..si dupa ..pe a doua!
nu incerca sa folosesti pasta de dinti cu particule.
iar daca folosesti diluant sau acetona..vezi sa nu ramai si fara lac pe usalaughing

| Felix_Leonardo_1990 a răspuns:

Faci peste cu marcar de tabla si stergi cu servetel umed.