| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce va faceti voi la ochii, ma refer la cele care se fac, conturul.Vad multe fete care isi fac cu negru dar nu stiu cu ce isi fac. creion sau tus? Funda.Mersi happy

Răspuns Câştigător
| nodeerskulls a răspuns:

Eu prefer creionul, mi se pare mai usor de folosit decat tusul, si poti alterna intre un aspect mai diafan, smoky si unul dur, precis.

5 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Cu creion

| AngelOnEarth a răspuns:

Eu imi conturez ochii pe partea interioara asa ca folosesc Kohl. Pentru exterior poti folosi creion sau tus, dar e mai greu cu tusul. Trebuie sa ai o mana foarte precisa pentru ca linia sa nu iasa miscata.

| katnissedeen a răspuns:

Cele mai multe fete folosesc tus, eu nu am tus...ma dau cu creionul ori iau o pensula si ma fac cu rimel...am vazut tus de la avon cu 18. 99 lei.

| Alexa2596 a răspuns:

Poti folosi si creionul si tusul...depinde...eu de cele mai multe ori folosesc creionul pentru ca este mult mai usor de folosit

Dar atunci cand ma dau cu tus jos ma dau cu creion si sus cu tus...

| Roxii a răspuns:

Eu ma fac cu creion.adica cel putin mie nu-mi place cuum imi sta cu tus deci optez pentru rimel