| sweetgirl_3609 a întrebat:

Iata care e problema mea:Seara ma gatesc si eu sa ies la disco, ma vopsesc frumos cu creion negru, imi place sa accentuez ochii, si numai ajung la disco ca pina atunci mi se insira tot creionul pe ochi si parca as fi o timpita cu ochii negri negri...De ce asa mi se insira ca ma uit la alte fete nu e deloc asa? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Sapphire a răspuns:

Creionul este prea moale.
Foloseste fond de ten iar ca sa creezi o baza pentru machiaj, da-ti cu pudra pe pleoape si ai sa vezi ca nu se mai intinde. Bine ar fi ca dupa ce te iti conturezi ochii sa fixezi dermatograful si cu un fard de aceeasi culoare. Eu asa fac si rezista.

9 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Nu e marca buna

| CarmenR a răspuns:

Poate ai vrea sa schimbi un pioc stilul in care te machiezi. Inspira-te de aici http://www.karena.ro/......e_toamnei. Mult succes!

| lays a răspuns:

Foloseste tus de ochi! sunt putine sanse sa se intinda. poate doar daca te freci la ochi! eu vara folosesc tus ca e caldura iar iarna creion...si nu am problemebig grin

| camilia1 a răspuns:

Schimba creionul! Iti recomand eu unul care nu se ia nici cu una, cu doua... email la chipitaro2004@yahoo.com

| loli_8683 a răspuns:

Incearca un creion de la o firma ok. eu iti recomand bourgeois. poate optezi pentru unul waterproof.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dai cu fond de ten inainte... probabil inainte iti dai cu crema... sau nu folosesti un creion bunwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca un alt dermatograf sau tus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai da. Cu creioane, fonduri de ten și alte tâmpenii nu împresionezi decât pe cine nu trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa schimbi creionul