| Roxana_2583 a întrebat:

Cu ce va incalzezte daca tricou tau de pe tine este de firma, sau ochelarii, sau geantza, haina de blana...astea care n-au firma credeti ca nu sunt bune, sau doar sa ne lauda ca avem haine de firma? parerea vostra care e?

N-am nimic cu hainele de forma, dar parerea mea e ca sunt tot dintr-un material care va fi croit si va iesi tricou, sau mai stiu eu ce. Daca hainele de firma daca nu erau, oamenii cu bani tot haine normale erau nevoiti sa-si cumpere? ca altceva nu aveau de ales.

Răspuns Câştigător
| kaya a răspuns:

Ai dreptate dar uite ca sunt si oameni pe care ii incalzeste lucrul acesta, nu stiu de unde si pana unde s-a ajuns aici ca daca nu ai haine "nike","puma","adidas" etc nu ai valoare sau ceva de genul asta, iti poti cumpara o haina simpla fara sa fie de firma dar sa coste cat una de firma.Na in fine fiecare cu parerile si gusturile lui, am mai vazut ca cineva zicea ca il atrage cand vede o fata imbracata in haine de firma, si ma intreb daca fata care poarta numai haine de firma e urata cu draci? Mai conteaza hainele de firma? Nu zic ca nu am si eu dar pur si simplu nu ma incalzeste cu nimic port si ceva de firma dar port si ceva normal fara sa aiba vreun semn, cum ai spus si tu daca nu erau aceste haine de firma eram nevoiti sa purtam haine normale.Pe vremuri nu se mai purtau haine de firma si nu mai murea nimeni.happy

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Fite si impresii. N-ai vazut ca esti privit de sus daca nu arati la fel.Mai nou, hainele dau caracter.De fapt, omul face hainele nu invershee hee

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu prea ma uit la firma! daca imi place un tricou sau o geanta sau altceva il cumpar si gata, ca e de firma sau nu! trebuie sa-mi placa mie!
Sunt oameni care se imbraca de firma doar pentru fite! cumparau "imitatii" doar ca sa arate ca ei au firma pe ei! chiar era de marca? nu!
Si sunt oameni care considera ca de firma inseamna calitate! asta e! fiecare cu "rotitza" lui! nu ati vazut, de ex adidasi "nike" si pe eticheta din interior sa scrie "made in china"?
Am o pereche de ochelari de soare de la Armani! Juri ca sunt originali, dar eu i-am cumparat dintr-un bazar din italia si am dat pe ei 5 euro!

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Cu nimic, eu nu port asa ceva, si dk as lua, as lua pentru ca unele tin mai mult decat aia care nu`s de firma, aici ma refer doar la adidasihappy. am avut trening de firma si s`a facut ca naiba oh go on deci:-si mai bine nu

| sofia_kiss a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu hainele de firma si nu ma imbrac cu haine de firma, eu locuiesc in italia si daca vreau sa imi cumpar de firma mi le cumpar atunci cand sunt reducerile pentru ca sunt foarte scumpe ca atunci cand sunt reducile un trcou care inainte costa 70euro il poti lua si la 20euro, eu ma imbrac cu haine ieftine si cu bun gust, inainte de toate ma uit la calitatea materialului pentru ca si astea firmate din ziua de azi scriu pe eticheta *MADE IN CHINA* asa ca orice ai cump in ziua de azi este fabricat numai in china...

| alex1991 a răspuns:

Obisnuiesc sa cumpar haine de "firma" nu neaparat pentru firma doar ca am impresia ca ma simt mai bine in ele si nu conteaza neaparat firma atat timp cat iti sta bine sau te simti bine in ele.
Pot spune ca port haine de firma pentru a ma afurma si a demonstra ca am scapat din asa numita "RAT RACE" adica nu sunt nevoit sa port ce poarta 11colegi de-ai mei luate de la tanciog!

| Adelaide a răspuns:

Asa e ai perfecta dreptate nu sunt deloc de acord cu hainele de firma dai o gramada de bani doar pe un singur tricou si il porti doar cateva luni am intalnit haine de firma care se decolorau in cel mai groaznic fel in schimb la adidasi da merita sa iti iei o pereche buna