| razadeluna a întrebat:

Cu ce va ocupati timpul, ce va place sa faceti cel mai mult cand mergeti la tara la bunici in vacanta? si cat stati acolo de obicei? eu stau cam 2 luni

Răspuns Câştigător
| ChocolateDroid a răspuns:

Cand merg la bunici, merg la lacul sau raul de acolo si fac baie ca prietenii.
Adunam flori.
Ne facem "bijuterii" din flori.
Mergem pe munte.
Ne jucam cu animalele.
Calarim ponei.
Ma joc cu mieluseii love struck
Strangem lemne, apoi cand se intuneca facem foc de tabara si povestim diverse lucruri cum ar fi povesti de groaza.
Cand e cald ne udam cu furtunul.
Ne jucam cu mingea.
Facem gratar :X
Punem muzica la maxim si dansam love struck
Jucam sah pe iarba.
Mergem cu cortul.
Mergem la picnin.
Facem multeeee pozee.:X:X:X:Xlove strucklove strucklove struck
Nu mai stiu...In orice caz ne distram super. Si stau cam 1 luna jumate. Fundita? :*

3 răspunsuri:
| Didw a răspuns:

Buna.
Urasc sa merg la tara [la bunici] pur si simplu nu imi place laughing. Eu de obicei, in timpul liber ma duc cu prietenele prin mall sau prin parcuri. Iar in vacanta plec cu parintii si prietena mea cea mai buna la mare, munte sau prin alte tari :]. big grin
Tye, Tye laughing!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când eram mai mica stăteam toata vara acum stau doar 2-3 ore. Ma jucam toata ziua era frumos. Acum când ma duc stau un pic și aștept sa plec. Si-a pierdut farmecul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite, eu am o cabana undeva la tara. Mi-am facut foarte repede prieteni din acea zona. De obicei, pentru a ne pierde timpul jucam carti sau mergeam in mici drumetii, asta depinde si de zona geografica. Alteori mergeam la pescuit, fetele se bronzau, iar baietii pescuiau. Sambata seara mergeam in sat, pentru a ne distra. happy